1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Jan Kliment życiorys

Życiorys i biografia Jana Klimenta

Jan Kliment jest czeskim tancerzem i choreografem. Urodził się 19 maja 1974 roku w Zwoleniu.

Wykształcenie

Ukończył technikum ze specjalnością metalurgii.

Kariera taneczna

Tańczyć zaczął w wieku 17 lat - rozpoczął wtedy trenowanie tańca towarzyskiego. Jedną z pierwszych partnerek tanecznych Jana Klimenta była Petra Kostovickova – wspólnie dotarli do finału Mistrzostw Europy w tańcu towarzyskim, a także 6 razy zdobyli tytuł wicemistrzów Czech. W 2002 roku udało im się sięgnąć po trofeum. Rok później Kliment ponownie zdobył mistrzostwo Czech, tym razem tańcząc w parze z Ewą Szabatin. Kolejną partnerką Jana była Laura Stefanie Hafner, z którą pięciokrotnie został mistrzem Szwajcarii. Oprócz tego pięć razy zdobył tytuł mistrza Polski. Kliment może pochwalić się klasą S w tańcach latynoaamerykańskich i klasą B w tańcach standardowych.

Kariera telewizyjna

Sukcesy w tańcu i charyzma Klimenta szybko zaowocowały propozycją udziału w czeskim programie rozrywkowym StarDance ...když hvězdy tančí, gdzie partnerował piosenkarce Zuzanie Norisovej. Para zajęła 2. miejsce w finale show. Rok później został tancerzem w polskim odpowiedniku tego formatu - Tańcu z gwiazdami. Na planie programu występował do 2011 roku - partnerując w tym czasie takim gwiazdom jak: Natasza Urbańska, Katarzyna Grochola, Edyta Górniak i Weronika Marczuk. W 2014–2020 występował jako trener tańca w programie Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami emitowanym tym razem w telewizji Polsat. Jego partnerkami były, między innymi: Natalia SiwiecAnna Wyszkoni, Natalia SzroederBeata Tadla, Monika MillerAnia Karwan.

W 2018 roku Jan wystąpił wraz ze swoją żoną w programie The Story of My Life, w którym wspominali historię swojej miłości, a także zobaczyli, jak będą wyglądać za 20 i 40 lat.

W 2021 roku media obiegła wiadomość, że Kliment zastąpi Agustina Egurrolę w jury programu Mam Talent! emitowanego na antenie TVN.

Życie prywatne

Kliment dwukrotnie żonaty. Jego pierwszą żoną była tancerka Laura Stefanie Hafner, z którą był związany również zawodowo. Uczucie między partnerami nie zniosło jednak próby czasu i tancerze postanowili się rozwieść. Po rozstaniu z żoną Jan przeprowadził się do Polski, a w roku 2009 poznał młodszą o 15 lat tancerkę Lenkę Tvrzovą. Zakochani stanęli na ślubnym kobiercu w 2016 roku.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

6 + 1 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Serecki