1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Drake życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Drake'a

Drake, a właściwie Aubrey Drake Graham, jest kanadyjskim raperem. Urodził się 24 października 1986 roku.

Kariera aktorska

Od dziecka przejawiał zainteresowanie aktorstwem, a swoje pierwsze kroki na scenie stawiał w szkolnych przedstawieniach. Później, jako nastolatek, zaczął zgłaszać się na castingi i przesłuchania do filmów. W 2001 roku zaliczył debiut przed kamerami, otrzymując angaż do serialu Degrassi: Nowe Pokolenie. Na planie tej produkcji pracował przez kolejne osiem lat. W 2008 zagrał również w filmie telewizyjnym Degrassi Spring Break Movie. Przez kolejne lata zagrał również kilka epizodycznych ról w innych serialach i filmach.

Kariera muzyczna

Początkowo swoje utwory i nagrane kawałki publikował w sieci, między innymi na platformie MySpace. Do 2009 roku nagrał trzy mixtape'y został dostrzeżony przez znanego rapera Lil Wayne'a, który zaproponował mu udział w swojej trasie koncertowej. W 2009 roku ukazał się pierwszy minialbum rapera, który nosił tytuł So Far Gone. Znalazły się na nim single: Best I Ever Had i Every Girl, które szybko dotarły na szczyty list przebojów. O kontrakt zaczęły zabiegać wtedy największe wytwórnie muzyczne. W 2010 roku ukazał się debiutancki oficjalny album studyjny Drake'a. Thank Me Later zdobył status platynowej oraz złotej płyty. Na krążku znalazły się takie przeboje jak Find Your Love i Miss Me nagrany z udziałem Lil Wayne'a. Do współpracy przy tej płycie raper zaprosił też Alicię Keys, T.I. i Jaya-Z.

Rok później muzyk wydał drugi album studyjny pt. Take Care, który powtórzył sukces pierwszej płyty i zadebiutował na 1. miejscu listy Billboard 200.

Raper szybko stał się jednym z najpopularniejszych muzyków tego gatunku na świecie. Był najpopularniejszym artystą dekady na Spotify, z ponad 28 miliardami odtworzeń. Wszystkie jego albumy osiągnęły pierwsze miejsca na listach przebojów w Stanach Zjednoczonych. Był też pierwszym artystą, który przekroczył 10 miliardów odtworzeń na Apple Music, i największym artystą w 2018 roku na Spotify z 8,2 miliarda odtworzeń.

Ostatni album Drake’a– Scorpion miał premierę w 2018 roku, a w 2019 raper wydał kompilację numerów wydanych w latach 2010-2016- Care Package. W 2021 roku na rynek ma trafić szósty krążek artysty noszący tytuł Certified Lover Boy, a promował go utwór Laugh Now Cry Later, gdzie gościnnie wystąpił raper Lil Durk.

Życie prywatne

Nie wiadomo, z kim ostatnio spotyka się raper i czy w ogóle jest w związku. Artysta rzadko wypowiada się na tematy związane z jego życiem osobistym, jest też mało aktywny w mediach społecznościowych. Niedawno Drake potwierdził, że ma syna. Matką chłopca jest gwiazda porno Sophie Brussaux, z którą Drake miał w przeszłości romans.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

7 + 3 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Brennan Schnell