1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Pascal Brodnicki życiorys

Życiorys i biografia Pascala Brodnickiego

Pascal Brodnicki jest francuskim krytykiem kulinarnym, kucharzem i osobowością telewizyjną. Urodził się 5 września 1976 roku w Lille.

Kariera

Już jako dziecko zaczął interesować się kuchnią - w wieku 12 lat rozpoczął pracę w cukierni, a już rok później zaczął uczęszczać do szkoły gastronomicznej. Po przeprowadzce do Polski jako 15-letni chłopak przez jakiś czas pracował jako kierowca wyremontowanych zabytkowych samochodów, którymi do ślubu jeździły młode pary. Bardzo szybko wrócił do Francji, gdzie odbył swój pierwszy poważny staż w restauracji w Montmarte. Rok później wyjechał do Anglii, gdzie pracował przez kolejny rok. Do Polski wrócił w wieku 18 lat i od razu podjął pracę w Bristolu, a następnie w Sheratonie, gdzie zdobywał doświadczenie u mistrza kuchni Kurta Schellera. Później pracował w Nowym Jorku, a także we francuskiej restauracji Les Pyrenees wyróżnionej dwoma gwiazdkami Michelin.

Pewnego dnia został zauważony przez jednego z producentów telewizyjnych, który zaproponował mu prowadzenie kulinarnego programu. Na ekranie zadebiutował w 2004 roku w programie Pascal: Po prostu gotuj na antenie stacji TVN. Szybko zyskał sympatię widzów, pokazując, jak przygotowywać proste i zdrowe potrawy.

Potencjał telewizyjny kucharza został szybko dostrzeżony i coraz więcej firm i stacji chciało zawierać z nim współpracę. W 2005 roku pojawił się nowy program z jego udziałem zatytułowany Pascal Express, w którym Francuz prezentował tylko jeden przepis na odcinek. pokazywano jeden przepis. Pascal nawiązał współpracę z marką Knorr, w ramach której został twarzą kampanii reklamowej o tytule Kulinarny świat według Knorr.

W 2012 roku kucharz wziął udział w kampanii promującej sieć sklepów Lidl zatytułowanej Pascal kontra Okrasa, którą prowadził z Karolem Okrasą do roku 2015.

W latach 2012-2014 roku prowadził program Smakuj świat z Pascalem, a 2016 roku prowadzi swój kulinarny kanał w serwisie YouTube, gdzie prezentuje swoje autorskie przepisy i pokazuje, jak je wykonywać.

W tym samym roku Brodnicki wziął udział w pierwszej edycji programu Azja Express, a jego partnerem był Paweł Dobrzański, z którym zajął ostatecznie czwarte miejsce w show.

Publikacje

Brodnicki jest autorem kilku książek kulinarnych. Są to publikacje: Pascal Po Prostu Gotuj 1, Pascal Po Prostu Gotuj 2, Gotuj kolorowo z Pascalem, Po Prostu Grilluj i Po Prostu mi to ugotuj. Przepisy Pascala zostały ujęte także w zbiorze przepisów ambasadorów marki Lidl.

Życie prywatne

Brodnicki związany był ze swoją menedżerką, Agnieszką Mielczarek. W 2008 roku urodził się ich syn Leo. Para do samego początku pozostawała tajemnicą i unikała show-biznesu. Na początku 2021 roku w prasie pojawiło się wiele doniesień o rozstaniu Pascala i Agnieszki. Mimo że przez lata tworzyli zgraną parę ich miłość jednak ostatecznie nie przetrwała próby czasu. Sami zainteresowanie nie skomentowali jeszcze tych spekulacji.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 1

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Fryta 73