1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Natalia Szroeder życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Natalii Szroeder

Natalia Szroeder jest polską piosenkarką, autorką tekstów i celebrytką. Urodziła się 20 kwietnia 1995 roku w Bytowie.

Muzyczna rodzina

Natalia od urodzenia miała kontakt z muzyką. Jej mama Joanna, występuje w zespole ludowym Modraki, którego założycielem był jej dziadek, a troje jej rodzeństwa tworzy zespół Rusland Trio. Tata piosenkarki jest natomiast założycielem teatru Dialogus, w którym Natalia występowała, gdy miała 10 lat.

Początki kariery

W dzieciństwie wystąpiła w programie Od przedszkola do Opola. W 2011 roku została laureatką odcinka z piosenkami Maryli Rodowicz w programie Szansa na sukces. w którym zaśpiewała utwór Cicha woda.

Rozwój kariery

Rozgłos zyskała w 2002 roku, gdy opublikowała teledysk do swojej piosenki śpiewanej w języku kaszubskim zatytułowanej Potrzebny je drech. Rok później wydała debiutancki singiel Jane. W tym samym roku nagrała dwie piosenki we współpracy z Liberem: Wszystkiego na raz i Nie patrzę w dół. Piosenki pojawiały się na listach przebojów największych stacji radiowych. Był to wielki krok w karierze początkującej wokalistki, ponieważ obie piosenki znalazły się na płycie rapera zatytułowanej Duety. W 2013 roku wydała drugi solowy singel, Tęczowy, a rok później – trzeci pt. Nie pytaj jak. Natalia zaczęła pojawiać się na festiwalach i koncertach. W 2016 roku piosenka Lustra została zgłoszona do udziału w polskich preselekcjach do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji w Sztokholmie, w których ostatecznie zajęła piąte miejsce. W tym samym roku wydała swoją pierwszą płytę, Natinterpretacje, którą promowały takie single jak Domek z kart, Lustra czy Powietrze.

Osobowość telewizyjna

Natalia wystąpiła w programie Twoja twarz brzmi znajomo, w którym zajęła siódme miejsce oraz w siódmej edycji programu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami, który wygrała wraz ze swoim tanecznym partnerem, Janem Klimentem.

Życie prywatne

Wokalistka cieszy się ogromną popularnością w mediach społecznościowych. Mimo to stara się chronić swoje życie prywatne. W 2018 roku media informowały, że jej chłopakiem jest Kuba Grabowski, raper znany pod pseudonimem Quebonafide. Piosenkarka dopiero po kilku miesiącach związku potwierdziła te spekulacje.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

47 − = 45

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autorem jest Serecki.