1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Maja Sablewska życiorys

Życiorys i biografia Mai Sablewskiej

Maja Sablewska jest polską menadżerką, stylistką i osobowością telewizyjną. Urodziła się 5 kwietnia 1980 roku w Sosnowcu.

Wykształcenie

Studiowała geografię, jednak zdecydowała się porzucić studia, skupiając się na rozwoju swojej medialnej kariery.

Kariera

Swoją przygodę z show biznesem rozpoczęła jako nastolatka, zakładając fan club Natalii Kukulskiej. Niedługo później poznała piosenkarkę osobiście, a trzy lata później została nianią jej dziecka. Po przeprowadzce do Warszawy Maja wiedziała już, że swoją przyszłość zawodową chce związać z branżą medialną i wkrótce została asystentką producentki Katarzyny Kanclerz z wytwórni Universal Music Polska. Z czasem obowiązki Sablewskiej zaczęły się powiększać i już sama zajmowała się sprawami polskich muzyków - np. zespołu Virgin. Po rozpadzie formacji Doda zatrudniła ją jako swoją menadżerkę. To właśnie dzięki tej współpracy Maja zaistniała w mediach i stała się rozpoznawalna. Sablewska towarzyszyła gwieździe podczas imprez, dzięki czemu z czasem sama stała się osobą publiczną. Kobiety zakończyły współpracę w 2009 roku, kiedy Sablewska została menedżerką Mariny Łuczenko. W kolejnych latach zajmowała się także karierą Edyty Górniak.

W 2011 roku Sablewska została zaproszona do grona jury w pierwszym sezonie talent show X factor. Wspólnie z Kubą Wojewódzkim i Czesławem Mozilem oceniała wokalistów i muzyków amatorów marzących o wielkiej karierze w branży muzycznej. W tym samym roku zakończyła współpracę z Łuczenko i Górniak, a zaczęła pracować z Tolą Szelągowską z zespołu Blog 27. Wkrótce jednak zakończyła karierę jako menadżerka gwiazd, skupiając się na własnej - głównie telewizyjnej - działalności.

Jako doradca wizerunkowy rozpoczęła współpracę z marką Rimmel, a rok później zaprojektowała kolekcję ubrań dla marki Mohito. Wtedy też wydała swoją pierwszą książkę zatytułowaną 10 sposobów na modę według Mai Sablewskiej. W roku 2013 została gospodynią programu Sablewskiej sposób ma modę emitowanego na antenie TVN Style. W tym samym roku ukazała się jej druga książka pt. Sposoby na zdrowy styl życia wg Mai Sablewskiej. 

W 2016 roku zaczęła prowadzić kolejny autorski program Sablewskiej sposób na... . Dwa lata później prowadziła kolejny - Sablewska od stylu, na planie którego spędziła trzy sezony.

Od 2021 jest jedną z prowadzących podcast Oświeceni Hedoniści.

Życie prywatne

Celebrytka jest związana z muzykiem jazzowym Wojciechem Mazolewskim. Para zaczęła się spotykać w 2011 roku, jednak po kilku latach wspólnego życia partnerzy postanowili się rozstać. Po trzech latach przerwy postanowili znowu być razem i wszystko świadczy o tym, że obecnie nadal są szczęśliwą parą.

Maja aktywnie prowadzi swoje konto na Instagramie, a obserwuje ją tam już ponad 485 tysięcy użytkowników.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

19 − = 12

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Ijusia