1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Anna Karwan życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Anny Karwan

Anna Karwan jest polską piosenkarką. Urodziła się 6 grudnia 1985 roku w Łaszczowie.

Kariera

Swoją przygodę z muzyką rozpoczynała od występów w programach rozrywkowych i talent show. Wystąpiła w programie Droga do gwiazd, a swój talent wokalny wykorzystywała w celach zarobkowych, śpiewając w restauracjach i na weselach. Zanim zaczęła swoją karierę solową – śpiewała w chórkach u takich gwiazd jak: Ania Dąbrowska, Monika Brodka czy Kasia Cerekwicka.

W 2010 roku zwyciężyła w odcinku Szansy na sukces, a rok później została półfinalistką drugiej edycji programu rozrywkowego Must Be the Music. Tylko muzyka. Na początku 2016 roku nagrała własną interpretację przeboju Zdzisławy Sośnickiej zatytułowanego Aleja gwiazd, a kilka miesięcy później wydała autorski singiel pt. Mam was. Jeszcze w tym samym roku wzięła udział w siódmej edycji programu The Voice of Poland, w którym ostatecznie dotarła do finału, zajmując trzecie miejsce. 

W 2018 roku podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią muzyczną i wydała swój debiutancki album zatytułowany Ania Karwan. Płytę promował utwór Czarny świt, który został pozytywnie przyjęty przez krytykę i słuchaczy. Krążek zawierał też piosenkę Słucham cię w radiu co tydzień, dzięki której wokalistka zdobyła nagrodę jury konkursu Premier w ramach 56. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i Nagrodę Stowarzyszenia ZAIKS za najlepszy tekst i muzykę. 

W 2019 roku ukazał się singiel zatytułowany Secret game stworzony na potrzeby ścieżki dźwiękowej do filmu Ukryta gra. Jej piosenki mogliśmy usłyszeć też na ścieżkach dźwiękowych do takich filmów jak: Świadek koronnyOstatnia akcjaListy do M., Pitbull. Nowe porządkiPlaneta singli oraz Legendy polskie

Karwan bardzo chętnie angażuje się w projekty innych muzyków i nawiązuje różnego rodzaju muzyczne współprace. Jest między innymi współautorką piosenki Sidneya Polaka pt. Stop Global Experiment oraz Moniki Brodki Miałeś Być. Nagrała również piosenkę I’m Right here z grupą Afromental.

Inne działalności

Wokalistka próbuje swoich sił w różnych dziedzinach. Wystąpiła w kilkunastu odcinkach serialu Barwy szczęścia, a w 2020 roku wzięła udział w jedenastej edycji programu tanecznego Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami. Wraz ze swoim tanecznym partnerem, Janem Klimentem, zajęła piąte miejsce.

Życie prywatne

Karwan rzadko mówi o swoim życiu prywatnym. Wiadomo, że samotnie wychowuje córkę Oliwię ze związku z Markiem Zielińskim. Wcześniej przez jakiś czas związana była z Błażejem Szychowskim.

Jakiś czas temu gwiazda przyznała, że przez wiele lat zmagała się z depresją.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

80 − = 78

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Telemagazyn