1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Beata Tadla życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym dziennikarzem?

Życiorys i biografia Beaty Tadli

Beata Tadla jest polską dziennikarką i prezenterką telewizyjną. Urodziła się 14 czerwca 1975 roku w Legnicy.

Wykształcenie

Ukończyła kulturoznawstwo i zarządzanie instytucjami kultury na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studia podyplomowe ukończyła z zakresu kształcenia głosu i mowy na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Warszawie.

Kariera

Swoje pierwsze dziennikarskie kroki stawiała już w wieku 16 lat, pracując w lokalnym Radio Legnica. Postanowiła związać swoją karierę właśnie tą formą przekazu. Pracowała w Radio Eska, Super FM, a następnie Radio Plus. Jeszcze w czasie studiów zaczęła pracować także w telewizji - debiut zaliczyła w TV Puls. Następnie trafiła do TVN Style, gdzie od 2004 roku, przez dwa lata, prowadziła program Klub młodej mamy. Od 2005 do 2012 roku pracowała w TVN 24, prowadząc serwisy informacyjne: Fakty po południu, Fakty po Faktach, Magazyn 24 godziny. W latach 2007-2012 była gospodynią weekendowego wydania Faktów TVN. W 2012 roku przeszła do konkurencyjnej Telewizji Polskiej, gdzie prowadziła główne wydanie Wiadomości. Następnie związana była ze stacją TVP Info, gdzie do 2016 roku prowadziła program Dziś wieczorem. W tym samym czasie na antenie TVP1 była gospodynią programu Kawa czy herbata?. Po zakończeniu współpracy z telewizją publiczną współprowadziła serwis informacyjny w 24 godziny na antenie stacji Nowa TV.

W 2019 roku wróciła do radia, prowadząc w Radiu Zet dwie audycje - To właśnie weekend i Zet jak związki. W tym samym roku współprowadziła telewizyjny program telewizyjny Bez ograniczeń emitowany na antenie Superstacji. W kolejnym roku została współprowadzącą internetowego programu pt. Onet Radio.

Inne działalności

Tadla oprócz pracy w mediach zajmuje się wieloma innymi rzeczami. Między innymi prowadzi zajęcia ze studentami dziennikarstwa w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej i na Uniwersytecie Wrocławskim. Pisze także książki - do tej pory wydała już trzy: Pokolenie 89, czyli dzieci PRL-u w Wolnej Polsce, Kto pyta, nie błądzi. Rozmowy wielkich i niewielkich oraz Niedziela bez Teleranka. W 2012 roku spróbowała też swoich sił jako aktorka, występując w spektaklu Wojciecha Malajkata zatytułowanym Trójka do potęgi na deskach Teatru Syrena. W 2017 pojawiła się w serialu Wataha. Rok później wzięła udział w tanecznym programie Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami, gdzie wspólnie ze swoim tanecznym partnerem, Janem Klimentem, zajęła pierwsze miejsce.

Życie prywatne

Prezenterka była zamężna trzykrotnie. Jej pierwszym mężem był sierżant Wojska Polskiego, którego poślubiła, gdy miała niecałe 20 lat. W 2001 roku ponownie wyszła za mąż – tym razem za dziennikarza stacji Polsat News – Radosława Kietlińskiego. Drugie małżeństwo również nie przetrwało i para rozwiodła się w 2014 roku. Wspólnie mają syna, Jana. W latach 2013-2018 partnerem Tadli był prezenter pogody, Jarosław Kret. Para rozstała się jednak w atmosferze kłótni i publicznego prania brudów. W 2021 roku, po zaledwie kilkumiesięcznym związku, Beata wyszła za mąż za ekonomistę, Michała Cebulę.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

57 − 48 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Fryta73