1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Rafał Maserak życiorys

Życiorys i biografia Rafała Maseraka

Rafał Maserak jest polskim tancerzem, choreografem i osobowością telewizyjną. Urodził się 17 lutego 1984 roku w Warszawie.

Kariera taneczna

Swoją przygodę z tańcem zaczął w 1994 roku od nauki tańca towarzyskiego. Od tamtej pory regularnie występował w konkursach zarówno krajowych, jak i międzynarodowych, gdzie zdobywał najcenniejsze trofea.

Maserak jest trzykrotnym wicemistrzem Polski w „10 tańcach” (latynoamerykańskich i standardowych) oraz dwukrotnym wicemistrzem Polski w tańcach latynoamerykańskich. Wygrywał też turnieje: Gold Master we Włoszech, Paris Open we Francji, Austrian Open w Austrii oraz Russian Open w Rosji. Reprezentował Polskę na międzynarodowych festiwalach tańca w Blackpool, German Open, International, UK czy Allassio.

O jego talencie i wytrwałości świadczy również fakt, że reprezentuje najwyższą klasę taneczną „S” w tańcach latynoamerykańskich.

Kariera telewizyjna

Na srebrnym ekranie zadebiutował w 2005 roku, dołączając do grupy tancerzy występujących w popularnym programie Taniec z gwiazdami. Jego partnerkami na parkiecie były w kolejnych latach między innymi: Małgorzata Foremniak, Klaudia Carlos, Katarzyna Figura, Weronika Książkiewicz, Aleksandra Kwaśniewska, Julia Kamińska czy Anna Mucha.

Dwukrotnie udało się mu wytańczyć zwycięstwo w programie - wygrał w finale dziesiątej i jedenastej edycji programu, gdy jego partnerkami były kolejno Mucha i Kamińska.

W latach 2014–2020 występował jako trener tańca w programie Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami emitowanym tym razem w telewizji Polsat. Jego partnerkami były, między innymi: Joanna Moro, Marcelina ZawadzkaAnna CieślakElżbieta RomanowskaOlga Kalicka.

Inne działalności

Maserak próbował swoich sił w aktorstwie, pojawiając się na planie serialu Na dobre i na złe w 2006 roku. Rok później był reporterem wakacyjnego programu Projekt Plaża i gościem w show Szymona Majewskiego. W 2016 roku wziął udział w kulinarnym programie Top Chef. Gwiazdy od kuchni, który zwyciężył, a wygraną pieniężną przeznaczył na cele charytatywne.

Życie prywatne

Tancerz w przeszłości był związany z aktorką Małgorzatą Foremniak, którą poznał na planie programu Taniec z gwiazdami. Był to bardzo głośny związek, który budził wielkie zainteresowanie mediów. Szczególnie często komentowana była różnica wieku dzieląca zakochanych - Foremniak była bowiem starsza od Rafała o 17 lat. Związek nie przetrwał jednak próby czasu, a w kolejnych latach media spekulowały na temat jego romansów z innymi kobietami znanymi z show biznesu. Obecnie partnerką życiową Maseraka jest Małgorzata Lis, z którą ma syna Leonarda.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

61 + = 68

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Serecki