1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Szymon Majewski życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym dziennikarzem?

Życiorys i biografia Szymona Majewskiego

Szymon Majewski jest polskim dziennikarzem i prezenterem. Urodził się 1 czerwca 1967 roku w Warszawie.

Wykształcenie

Z wykształcenia jest technikiem autoklawów medycznych. Był słuchaczem Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST.

Kariera

Karierę w mediach rozpoczął w 1990 roku od współpracy z w nowo powstającą stacją Radio Zet, z którą był związany przez 15 lat jako prowadzący audycje: Czuj mózg, Sponton, Transmisja z Denver, Szymoniada Majewiada czy Grupa Szczepana. Współpracę z Radiem Zet zakończył w 2005 roku. W międzyczasie Szymon Majewski rozpoczął swoją działalność w telewizji - równocześnie współpracując z wieloma stacjami telewizyjnymi - między innymi Canal + i Telewizją Polską. W TVP prowadził program Słów cięcie gięcie oraz występował w talk-show Alicji Resich-Modlińskiej pt. Wieczór z Alicją.

W 2004 roku zmienił stację i zaczął pracować dla TVN-u, gdzie w latach przez rok był gospodarzem programu Mamy Cię!. Kolejny rok okazał się przełomowy dla popularności prezentera - wtedy bowiem rozpoczął prowadzenie autorskiego programu Szymon Majewski Show. Szymon był obecny na antenie przez sześć lat, a jego show cieszyło się dużą oglądalnością i przysporzyło mu sympatię widzów. W 2009 roku dziennikarz został zagrodzony Telekamerą w kategorii „program telewizyjny, osobowość telewizyjna”. W 2010 w tej samej kategorii zdobył Złotą Telekamerę. Emisja programu zakończyła się w 2011 roku, a Majewski zaczął myśleć nad kolejnymi formatami - były to HDw3D Telewision oraz Szymon na żywo. W 2012 roku showman zakończył współpracę ze stacją TVN i wrócił do radia.

Tym razem dołączył do ekipy Radia Eska, gdzie prowadził poranną audycję Szymorning. W 2014 roku, po wieloletniej przerwie powrócił do Radia ZET, gdzie obecnie prowadzi, między innymi, audycję Nie mam pytań.

Majewski jest laureatem wielu nagród. W 2004 roku otrzymał Wiktora w kategorii „Odkrycie telewizyjne roku”. Ma na swoim koncie cztery Telekamery, a w 2005 roku został nagrodzony tytułem „Fenomenu Przekroju”.

Inne działalności

W 2007 roku prezenter napisał autobiografię, którą zatytułował Showman, czyli spowiedź świra. Swój talent pisarski wykorzystywał również w pracy zawodowej, pisząc felietony do miesięcznika „Playboy”. W przeszłości próbował swoich sił w aktorstwie, występując gościnnie w kilku znanych produkcjach, takich jak: Kiler, Kilerów 2-óch, E=mc2 i Superprodukcja. Przez trzy lata występował w reklamie PKO Banku Polskiego, a od 2016 roku reklamuje sieć komórkową Plus.

Życie prywatne

Szymon jest mężem Magdaleny Majewskiej, z którą ma dwoje dzieci: córkę Zofię i syna Antoniego.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

61 − = 60

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Sławek