1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Aleksandra Kwaśniewska życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Aleksandry Kwaśniewskiej

Aleksandra Kwaśniewska jest polską celebrytką. Urodziła się 18 lutego 1981 roku.

Wykształcenie

Jest absolwentką psychologii na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Rodzina

Aleksandra jest córką prezydenta Polski sprawującego urząd w latach 1995–2005, Aleksandra Kwaśniewskiego oraz prawniczki i działaczki społecznej Jolanty Kwaśniewskiej.

Popularność

Swoją popularność zawdzięcza głównie dzięki udziałowi w programie tanecznym Taniec z gwiazdami, do którego została zaproszona w 2006 roku. Wraz ze swoim tanecznym partnerem, Rafałem Maserakiem wywalczyła drugie miejsce w show. Udział w programie sprawił, że stała się jedną z najpopularniejszych celebrytek tego okresu i stałe pojawiała się na okładkach gazet plotkarskich. Kobieta została stałą bywalczynią salonów i ścianek. W 2006 roku rozpoczęła współpracę ze stacją TVN. Kwaśniewska została reporterką programu Dzień dobry TVN, w którym prowadziła cykl zatytułowany Skąd się biorą gwiazdy. Była gospodarzem programu Kulisy Tańca z Gwiazdami. Jej kariera w TVN zakończyła się pod koniec 2007 roku, gdy w atmosferze skandalu została zwolniona. Reporterka podczas jednego z materiałów zachowała się nieprofesjonalnie, wygłaszając przemowę w obronie swojego ojca, któremu kilka dni wcześniej zarzucano w mediach, że był pijany podczas przedwyborczego wiecu. Sytuacja podzieliła widzów. Jedni stanęli po stronie córki, która wystąpiła w obronie ojca, a inni potępiali ją, że wykorzystała pracę do kampanii wyborczej. Szefostwo stacji zareagowało jednak bardzo stanowczo, zwalniając reporterkę za nieprofesjonalnie zachowanie i wykorzystanie czasu antenowego do własnych potrzeb. W 2008 roku uczestniczyła w programie Ranking Gwiazd oraz prowadziła autorski program radiowy Niedziela słodko-Kwaśniewska. W latach 2009–2013 współprowadziła talk-show pt. Mała czarna, a w 2011 roku wraz z mamą prowadziła program zatytułowany Matki i córki, czyli rodzinny galimatias. Pojawiła się także na dużym ekranie, w filmie Jerzego Stuhra pt. Korowód wcielając się w rolę Gwiazdy. Obecnie Ola nie prowadzi żadnego programu.

Życie prywatne

Jako córka prezydenta, życie Oli od samego początku interesowało media i prasę plotkarską. Jednak rodzice bardzo starali chronić córkę przed prasą i przez 10 lat prezydentury ojca udzieliła tylko jednego wywiadu. Była związana z Marcinem Szaniawskim, Michałem Jaskulskim, a także z florecistą Wojciechem Szuchnickim, z którym była zaręczona. Od 2009 pozostaje w związku z muzykiem, Kubą Badachem, za którego wyszła za mąż w 2012 roku. Celebrytka chętnie udziela się w mediach społecznościowych, a jej profil obserwują tysiące fanów.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

8 + 1 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Ja Fryta.