1851 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Marcelina Zawadzka życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Marceliny Zawadzkiej

Marcelina Zawadzka jest polską modelką, prezenterką telewizyjną i Miss Polonia 2011. Urodziła się 25 stycznia 1989 roku w Malborku.

Konkursy piękności

W 2003 roku zdobyła tytuł Miss Malborka Nastolatek. Zwyciężyła w finale wyborów Miss Polonia 2011, reprezentując województwo pomorskie. Jako reprezentantka Polski w konkursie Miss Universe 2012 zakwalifikowała się do czołowej szesnastki (jako pierwsza Polka od 1989 roku).

Kariera telewizyjna

W 2013 roku rozpoczęła pracę jako prezenterka telewizyjna. Początkowo prowadziła programy: Projektanci na start oraz Dendżer. Od 2015 współprowadzi program śniadaniowy Pytanie na śniadanie.

Prowadziła także programy Lajk! oraz Bake Off – Ale ciacho! i Bake Off Junior. W 2017 roku współprowadziła program rozrywkowy The Voice of Poland. W tym samym roku otrzymała nagrodę Telekamery w kategorii Nadzieja telewizji. W 2014 roku jako uczestniczka wzięła udział w programach Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdamiPrzygarnij mnie i Dance Dance Dance, gdzie partnerował jej przyjaciel, Rafał Maślak, z którym ostatecznie zdobyła trzecie miejsce.

Gwiazda ma też w swojej karierze dwa epizody aktorskie – w 2014 roku zagrała pielęgniarkę w serialu Pierwsza miłość i ratowniczkę medyczną w serialu Na sygnale.

Mimo że Marcelina jest dopiero na początku swojej drogi w show-biznesie zdążyła już zdobyć sympatię widzów i wiele nagród.

Życie prywatne

Jej życie prywatne cieszy się wielkim zainteresowaniem mediów i fanów. Marcelina Zawadzka, choć z pewnością nie może się opędzić od adoratorów, obecnie nadal jest singielką. W latach 20092012 prezenterka była związana z kierowcą rajdowym, Kubą Przygońskim. W 2017 roku była w związku z aktorem, Mikołajem Roznerskim. Para spotykała się przez kilka miesięcy, jednak związek nie przetrwał, a Marcelina niedługo po tym zaczęła się spotykać z brazylijskim modelem, Leonardo Marquesem. Na początku 2018 roku wyszło na jaw, że para się rozstała. W 2019 roku prezenterka zaczęła spotykać się z Misterem Polski 2015, młodszym o 9 lat, Rafałem Jonkiszem. Związek miss i mistera trwał prawdopodobnie około ośmiu miesięcy. Obecnie Marcelina pozostaje z byłym partnerem w przyjacielskich relacjach.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

13 + = 14

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 2.0 Autorem jest Fryta 73.