1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Stuu życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Stuu, a właściwie Stuart Aleksander Klauz-Burton jest polskim youtuberem i twórcom internetowym. Na swoim kanale na YouTubie przekroczył 4 miliony subskrybentów.

Kim jest Stuu Burton?

Stuart Burton przyszedł na świat 7 stycznia 1992 r. w Londynie. Znając jego datę urodzenia, łatwo obliczyć ile lat ma Stuu.

Pierwsze treści w internecie tworzył w języku angielskim. Po przerwie spowodowanej chorobą, najprawdopodobniej depresją, postanowił zbudować na nowo swój wizerunek. Stuu Minecraft i zainteresowanie innymi grami wykorzystał do założenia kanału w języku polskim. Działał w sieci pod pseudonimem Polski Pingwin. Następnie założył trzy różna kanały, które prowadził równolegle.

Stuart Burton jest również udziałowcem w spółce Game Desk sp. z o o., która zajmuje się m.in. produkcją biurek gamingowych. Youtuber podkładał głos w kilku animacjach, w tym Emotki oraz Sing.

Stuu pochodzenie

Youtuber pochodzi z Wielkiej Brytanii, a konkretnie z Londynu. Stąd też charakterystyczny akcent Stuu. Rodzice chłopaka rozstali się gdy ten był jeszcze dzieckiem. Opiekę nad nim sprawowała matka, która zapisała go do polskiej szkoły weekendowej. Z kolei ojciec spędzał z nim czas w weekendy. Chłopak doczekał się też przyrodniej siostry, z którą ma dobry kontakt.

Po przeprowadzce do Polski, w 2014 r., zamieszkał w Katowicach. Następnie, wraz z rozwojem kariery, zdecydował się zmienić miejsce zamieszkania i przeniósł się do Warszawy.

Po wycofaniu się z działalności internetowej wrócił ponownie do Wielkiej Brytanii.

Stuu YT

Stuu YT prowadzi od 2011 r. W tym czasie działał równolegle na kilku kontach. Jego główny kanał należy do top 5 polskiego YT. Ile zarabia Stuu na swojej internetowej działalności? Jako jeden z najpopularniejszych twórców mógł zarabiać nawet do 90 tys. zł miesięcznie.

Sławę i rozpoznawalność przyniósł mu internetowy projekt. Stuu Team X założył w 2019 r. W pierwszym jego składzie znaleźli się: Marcin Dubiel, Kacper Blonsky, Lexy Chaplin, Juli Kostery, Xavuer Pniewski. Na skutek wielu kłótni i awantur pierwotne grono influencerów szybko uległo zmianie. Z czasem do Teamu X dołączyła, chociażby Natalia Karczmarczyk Natsu.

Dlaczego Stuu nie nagrywa? W maju 2020 r. Youtuber postanowił zniknąć z sieci i zaprzestać tworzenia treści. Jako powód podał potrzebę zadbania o własne zdrowie psychiczne. Jego funkcję w Teamie X naturalnie przejęła Natsu. Stuu Instagram również zawiesił. Ostatni wpis na jego profilu pochodzi z 13 maja 2020 r. Początkowo jego fani zaniepokojeni długim milczeniem zaczęli się nawet zastanawiać, czy aby Stuu nie żyje.

Youtuber nie zniknął jednak całkowicie z życia publicznego. Można go było usłyszeć w filmach publikowanych przez Team X oraz zobaczyć w mediach społecznościowych innych znanych twórców.

Stuu i Fagata

Para ogłosiła swój związek w 2019 r. Fagata również prowadzi na YT konto, dzieli się tam treściami lifestylowymi. Być może dlatego fani szybko zaczęli zarzucać nowej partnerce swojego idola, że chce wypromować się na jego sławie i korzysta z olbrzymich zasięgów.

Co się stało ze Stuu i Fagatą? Ich związek rozpadł się, o czym para poinformowała na wspólnej, pełnej emocji, transmisji na żywo. Stuu zdjęcia z Fagatą nadal ma na swoim profilu.

Stuart Burton kontrowersje

Youtuber w materiale opublikowanym na kanale Wataha – królestwo przez Sylwestra Wardęgę w październiku 2023 r. został przedstawiony, jako osoba, która utrzymywała kontakt z nieletnimi dziewczynami. Stuu wiek swoich fanek oraz ich fascynację idolem miał wykorzystywać, by prowokować spotkania, a nawet wspólne spożywanie alkoholu. Wardęga przedstawił dowody, w tym screeny i nagrania rozmów dziewczyn poniżej 15 roku życia ze Stuartem. Afera, która wybuchła w sieci ma zdemaskować również innych znanych twórców, którzy wykorzystują nieletnie fanki.

Wcześniej, Aleksandra Adamczyk, znana w Internecie jako Olciak93, opisała swoją relację ze Stuartem, który miał czynić jej aluzje seksualne i nakłaniać do spotkania. Miała wtedy niespełna 14 lat. Dziewczyna, jako dowód, opublikowała fragmenty rozmów z Messengera. Yotuber odpowiedział na jej zarzuty, jego prawnik wydał oświadczenie w jego imieniu. Można w nim przeczytać, że zaistniała sytuacja ma na celu jedynie nagonkę na Stuarta.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 4 = 1

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z https://commons.wikimedia.org, użyto na podstawie Creative Commons CC BY license. Autorem jest WJAZD NA CHATE.