1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Magdalena Koleśnik życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym aktorem?

Magdalena Koleśnik jest polską aktorką. Znana m.in. z filmów: Sweat, Inni ludzie, Miasto 44'.

Kim jest Magdalena Koleśnik?

Aktorka przyszła na świat w Białymstoku 27 lutego 1990 r. W rodzinnym mieście uczyła się na Wydziale Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej. Edukację zdecydowała się kontynuować w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Tym razem postawiła na aktorstwo. Dyplom obroniła w 2015 r.

Początki kariery

Związana jest z Teatrem Powszechnym w Warszawie. Na jego deskach występuje od 2015 r. Gościnnie pojawiała się również w krakowskim Teatrze Bagatela, warszawskim Teatrze Żydowskim, czy Teatrze Wielkim-Operze Narodowej, gdzie grała w Umarłym mieście reżyserowanym przez Mariusza Trelińskiego.

Magdalena Koleśnik swój wiek wykorzystała w pełni. Debiutowała już w 2012 r., jeszcze w czasach studenckich. Wystąpiła wtedy na deskach Teatru Ateneum w Sile przyzwyczajenia w reżyserii Magdaleny Miklasz. Rozgłos przyniósł jej dyplomowy występ w Samobójcy (reż. Jerzy Trela). Kreacja aktorska (zagrała Marię Łukianowy) została nagrodzona na 32. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

Od momentu debiutu jej kreacje aktorskie zbierają wyjątkowo pozytywne recenzje, a ona sama jest zauważana przez jury nagród, w tym nagrody im. Andrzeja Nardella za rolę Lei w Dybuku, 4. Festiwalu Teatralnego w Rzeszowie dla Młodych Twórców, Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz nagrody im. Zbyszka Cybulskiego.

Dybuk grany w Teatrze Żydowskim był jej pierwszym spektaklem po obronie dyplomu.

Pracowała między innymi z takimi reżyserami jak: Krzysztof Garbaczewski, Wiktor Rubin, Krystian Lupa.

Magdalena Koleśnik - filmy, seriale i programy

Po raz pierwszy na wielkich ekranach widzowie zobaczyli ją w filmie Jana Komasy Miasto 44'. Popularność zyskała dzięki roli w Sweat. Zagrała tam trenerkę fitness Sylwię Zając. W Polsce film Magnusa von Horna można było zobaczyć np. na MFF Nowe Horyzonty. Aktorka została doceniona zarówno na arenie zagranicznej, jak i w Polsce.

Chętnie pojawia się również w serialach. Można ją było podziwiać na małym ekranie w kilku serialowych rolach, w tym w: Komisarz Alex, W rytmie serca, Brzydula 2, Klangor, Kruk. Czorny woron nie śpi, Kruk. Jak tu ciemno.

Magdalena Koleśnik nago występowała już na deskach teatru oraz przed kamerą. W swoich wypowiedziach zawsze podkreśla jednak, jak ważne jest zachowanie odpowiednich standardów podczas nagrywania nagich scen.

Życie prywatne Magdaleny Koleśnik

Nie jest jedyną aktorką w rodzinie. Magdalena Koleśnik rodzeństwo ma równie utalentowane. Jej przyrodnim bratem jest Bartosz Bielenia, znany, chociażby z Bożego ciała.

Aktorka jest obecna w social mediach. Magdalena Koleśnik Instagram prowadzi regularnie. Zamieszcza tam zarówno profesjonalne sesje zdjęciowe jak i ujęcia ze swojej codzienności.

Czy aktorka jest z kimś w związku? Magdalena Koleśnik i partner doczekali się już nawet potomstwa. Aktorka długo nie informowała o ciąży, dopiero w czasie gali Orły 2023 zaprezentowała się w oszałamiającej kreacji, która podkreślała jej stan. Przyszła mama Magdalena Koleśnik w ciąży prezentowała się znakomicie.

Magdalena Koleśnik filmy

Wpisując hasło Magdalena Koleśnik Wikipedia znajdziecie pełną filmografię aktorki. Prezentuje się ona następująco:

  • Miasto 44’ – sanitariusza Klara (2014 r.)
  • Kamienie na szaniec – Monia (2014 r.)
  • Zabawa, zabawa – żona prezesa (2018 r.)
  • Ondyna – Emilia (2019 r.)
  • Sweat – Sylwia Zając (2020 r.)
  • Maryjki – Marzenka (2020 r.)
  • Inni Ludzie – Aneta (2021 r)
  • Miłość na pierwszą stronę – Amanda (2022 r.)
  • Ukryta sieć – Julita Wójcicka (2023 r.)

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

94 − 91 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z https://commons.wikimedia.org, autorem jest Jakub Pietrasiak, użyto na podstawie Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license.