1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Nikodem Rozbicki życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym aktorem?

Życiorys i biografia Nikodema Rozbickiego

Nikodem Rozbicki jest polskim aktorem. Urodził się 4 czerwca 1992 roku w Warszawie.

Wykształcenie

Jest absolwentem Wydziału Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego. W 2017 rozpoczął studia na Wydziale Aktorskim warszawskiej Akademii Teatralnej.

Kariera

Po raz pierwszy na ekranach telewizorów widzowie mogli zobaczyć Nikodema w 2008 roku, w gościnnym występie w serialu Ojciec Mateusz. Początkujący aktor zaczął grać niewielkie role w takich serialach jak: Strażacy, Singielka, Prawo Agaty oraz Komisarz Alex. Jego debiutem na dużym ekranie był występ w głośnym i kontrowersyjnym filmie Bejbi Blues, gdzie wcielił się w jedną z głównych ról. Produkcja została pozytywnie przyjęta przez krytyków i otrzymała Kryształowego Niedźwiedzia oraz nagrodę specjalną na 63. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

W 2014 roku Rozbicki zagrał w psychologicznym thrillerze Obietnica. Prawdziwą rozpoznawalność przyniosła mu rola w kontynuacji Listów do M. W sequelu Rozbicki miał szansę zagrać u boku takich sław jak: Maciej StuhrAgnieszka Dygant czy Piotr Adamczyk. W tym samym roku aktor pojawił się w jeszcze jednej głośnej produkcji - w thrillerze Czerwony Pająk. Film opowiadał o mordercy nazywanym Wampirem z Krakowa.

Dwa lata później Nikodem ponownie wcielił się w rolę Sebastiana w Listach do M. 3, a w 2018 roku wystąpił w brytyjsko-polskiej produkcji historycznej zatytułowanej Dywizjon 303. Historia prawdziwa. Kariera Rozbickiego nabrała już wtedy rozpędu, a on sam stał się jednym z najbardziej znanych młodych aktorów w Polsce. Dużą sympatię zdobył dzięki roli dorosłego Piotrusia w trzeciej części kultowej komedii Kogel-Mogel.

W kolejnych latach wystąpił jeszcze w takich znanych produkcjach jak: Jak poślubić milionera, Wyzwanie i Wszyscy moi przyjaciele nie żyją. Mimo rozwoju kariery filmowej Rozbicki nie przestał pojawiać się na małym ekranie. Widzowie nadal mogą oglądać go w Chyłce, gdzie gra u boku Magdaleny Cieleckiej.

Życie prywatne

Pierwszym głośnym związkiem aktora był ten z blogerką modową Maffasion. Para poznała się na planie filmu Bejbi Blues, gdzie dziewczyna była konsultantką do spraw stylizacji aktorów. Relacja ta nie przetrwała jednak długo, bo już po kilku miesiącach celebryci się rozstali. W 2016 roku Rozbicki związał się z aktorką, Katarzyną Sawczuk - jednak uczucie to również okazało się ulotne. Największe emocje i komentarze powoduje obecny związek aktora. W listopadzie 2020 roku Nikodem potwierdził bowiem, że spotyka się z Julią Wieniawą.

Wybrana filmografia

 • 2014: Bejbi blues – Kuba
 • 2014: Obietnica – Grzegorz Benisz
 • 2015: Listy do M. 2 – Sebastian
 • 2015: Czerwony pająk – Bednarz, kolega Karola
 • 2016: Kochaj! – Wojtek
 • 2017: Listy do M. 3 – Sebastian, partner Majki
 • 2018: Dywizjon 303. Historia prawdziwa – Stefan Karubin
 • 2018: Jak pies z kotem – student
 • 2019: Miszmasz, czyli kogel-mogel 3 – Marcin Zawada
 • 2019: Jak poślubić milionera – młody milioner
 • 2020:Wyzwanie – Igor Madej
 • 2020: Wszyscy moi przyjaciele nie żyją – Paweł
 • 2021: Koniec świata, czyli kogel-mogel 4 – Marcin Zawada

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

9 + 1 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła