1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Helena Englert życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym aktorem?

Helena Englert jest polską aktorką filmową i teatralną. Znana z głośnej produkcji Pokusa czy serialu #BringBackAlice.

Kim jest Helena Englert?

Przyszła na świat 14 czerwca 2000 r. w Warszawie. Jest uznawana za jedną z najlepiej zapowiadających się aktorek młodego pokolenia. Helena Englert i jej rodzice są związani z aktorstwem.

Córka znanych rodziców

Jej rodzice to Jan Englert i Beata Ścibakówna. Para poznała się w Akademii Teatralnej, wbrew pozorom nie są jednak rówieśnikami. Beata była studentką Jana. Mężczyzna w tym czasie był nie tylko wykładowcą, ale też rektorem AT. Mimo że dzieli ich spora różnica wieku (25 lat), a ich związek spisywano na straty, są szczęśliwą parą do dzisiaj. Ślub wzięli w 1998 r. Już kilka lat później na świat przyszła ich córka.

Jan Englert jest uznanym aktorem, debiutował w Kanale Andrzeja Wajdy. Później wystąpił m.in. w filmach: Noce i dnie, Magnat, czy Kiler. Zasłynął również jako aktor teatralny i pedagog.

Beata Ścibakówna jest aktorką teatralną i telewizyjną. Na deskach teatralnych debiutowała w roli Zosi z Pana Tadeusza (reż. Jan Englert). Sławę przyniosły jej liczne występy w serialach.

Helena ma przyrodnie rodzeństwo. Tomasz, Małgorzata i Katarzyna Englert są dziećmi Jana i jego pierwszej żony Barbary Sołtysik.

Wykształcenie i początki kariery

Córka Englerta aktorskie wykształcenie zdobywała w Stanach Zjednoczonych oraz w Polsce. W Nowym Jorku uczęszczała na prestiżową uczelnię Tisch School of the Arts. Kiedy wybuchła pandemia, zdecydowała się wrócić do Polski. Swoją edukację kontynuowała na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Debiutowała w 2013 r. w filmie Układ zamknięty. W tej samej produkcji wystąpiła również jej matka. Aktorka angaż znalazła również w polskich serialach: Diagnoza, Barwy szczęścia, Wszystko dla mojej matki, Żywioły Saszy, Znaki. Helena Englert role serialowe w swoim dorobku ma bardzo różnorodne, począwszy od Angeli w obyczajowym serialu Barwy szczęścia, po Agatę Peszka, w którą wcieliła się w kryminalnym serialu Znaki.

Jeśli chodzi o serialowe role, to Helena Englert w M jak miłość nie wystąpiła. Choć ma w swoim portfolio występy w innych serialach TVP.

BringBackAlice i inne projekty

W 2022 r. na ekrany kin trafiła głośna produkcja Pokusa w reżyserii Marii Sadowskiej. W budzącym kontrowersje filmie erotycznym Helena zagrała Inez, czyli główną bohaterkę, młodą dziennikarkę, która odkrywa świat show-biznesu. Już rok później widzowie mogli oglądać ją w polskim serialu #BringBackAlice.

Helena Englert w rolę tytułowej Alice, licealnej influencerki, która odnajduje się po rocznym zaginięciu, w serialu HBO Max wcieliła się późnym latem i wczesną jesienią 2021 r. Do widzów serial trafił w 2023 r.

Młoda aktorka nie boi się wyzwań. Helena Englert nago wystąpiła w serialu. Ma za sobą również sceny seksu odegrane na potrzeby Pokusy.

Helena Englert - życie prywatne

Helena Englert Instagram prowadzi regularnie, na swoim profilu zamieszcza zdjęcia oraz relacje. Z obserwującymi dzieli się fotografiami z sesji zdjęciowych oraz prywatnymi ujęciami.

Aktorka interesuje się modą, kiedyś chciała nawet zająć się jej projektowaniem. Uwielbia też z modą eksperymentować, na czerwonym dywanie często zaskakuje swoimi kreacjami. W wolnych chwilach jeździ konno. Nie stroni też od sportu, najchętniej trenuje taniec współczesny, boks oraz kickboxing.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 6

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła