1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Maffashion życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Maffashion

Maffashion, a właściwie Julia Kuczyńska, jest polską blogerką modową, celebrytką, influencerką i modelką.

Dzieciństwo i wykształcenie

Ukończyła studia licencjackie na kierunku kulturoznawstwo o profilu grafika projektowa w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Jej największą pasją i późniejszym sposobem na życie była jednak moda.

W 2009 roku założyła bloga modowego. Początkowo publikowała w sieci amatorskie zdjęcia swoich stylizacji, jednak szybko stała się rozpoznawalna w branży. Dzięki rosnącej popularności w 2011 roku została prowadzącą programu J&J Fashion Show w telewizji Eska TV. W 2013 roku Julia Kuczyńska pojawiła się na okładce magazynu KMAG, następnie została ambasadorką marki GATTA, dla której zaprojektowała własną kolekcję. Z czasem od znanych marek zaczęły napływać kolejne propozycje współpracy. Maffashion brała udział w wielu kampaniach reklamowych, sesjach zdjęciowych i projektach związanych z modą. Stała się ekspertką od wizerunku i stylizacji. Na jej blogu zaczęły pojawiać się profesjonalne zdjęcia ze światowych wydarzeń branży modowej, w których Maffashion regularnie bierze udział, zasiadając obok znanych projektantów, stylistów i gwiazd. W 2013 roku otrzymała statuetkę Glam Awards w kategorii Blogerka Roku.

Zdjęcia jej stylizacji publikują najważniejsze polskie czasopisma, takie jak „Harper’s Bazaar”, „Joy”, „Glamour” czy „Women’s Health”. Jako jedyna Polka dotarła do pierwszego miejsca na międzynarodowej stronie poświęconej modzie lookbook.nu, a także jako pierwsza Polka wzięła udział w kampanii marki Stradivarius.

Influencerka aktywnie udziela się na portalach społecznościowych, zdobywając coraz to większą liczbę fanów. Próbuje swoich sił także w innych branżach – w 2018 roku zagrała w filmie Planeta singli 2, była także lektorką serialu Miłość na bogato oraz wystąpiła w teledysku do piosenki Pryzmat wykonywanej przez Kasię Moś.

Współtworzy własną firmę odzieżową Staff by Maff.

9 czerwca podczas gali festiwalu See Bloggers 2019 Kuczyńska otrzymała nagrodę Influencerki Dekady.

Życie prywatne

Od 2015 roku Maffashion była w związku z Czarkiem Jóźwikiem, jednym z współzałożycieli kanału Abstrachuje. W październiku 2019 roku, po prawie czterech latach bycia razem, para potwierdziła rozstanie.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 6 = 1

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikimedia.org. Autorem zdjęcia jest Serecki. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC 4.0.