1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Grzegorz Hyży życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Grzegorza Hyżego

Grzegorz Hyży jest polskim piosenkarzem. Urodził się 27 maja 1987 roku w Gnieźnie.

Kariera

Swoją przygodę z muzyką zaczął już we wczesnym dzieciństwie. Grzegorz urodził się bowiem w bardzo muzykalne rodzinie – dziadek grał na akordeonie, wujek na gitarze, a ciotka – na dudach. Pierwszym zespołem założonym przez Hyżego był BrytFunky utworzony ze znajomymi z Poznania. Grupa szybko się rozpadła, a w jej miejsce wokalista stworzył kolejną formację – Grzegorz Hyży & Band.

Rok 2013 okazał się przełomem w życiu młodego piosenkarza. Wtedy to bowiem wziął udział w castingu do programu typu talent-show X Factor. Hyży zaszedł aż do finału, ostatecznie zajmując 2. miejsce w całym show. Brak zwycięstwa nie okazał się dla niego pechowy, wręcz przeciwnie - to właśnie on swoją twórczością zaczął podbijać polski rynek muzyczny. Bardzo szybko ukazał się jego debiutancki singiel zatytułowany Na chwilę. Piosenka okazała się wielkim hitem i bardzo długo gościła na pierwszych miejscach list przebojów największych stacji radiowych. W 2014 roku Hyży wydał swój pierwszy album studyjny zatytułowany Z całych sił, za który otrzymał Fryderyka w kategorii Fonograficzny debiut roku.

Kolejny, zatytułowany Momenty, ukazał się w 2017 roku, a promowały go takie kompozycje jak: Pod wiatrO Pani!Noc i dzień oraz Niech pomyślą, że to ja. W tym czasie Grzegorz miał już ugruntowaną pozycję w polskim show-biznesie, a jego utwory były puszczane we wszystkich stacjach radiowych. Również w 2017 roku, w duecie z Kayah, nagrał utwór Podatek od miłości promujący komedię romantyczną o tym samym tytule. Rok później wokalista został jurorem w 9. edycji programu The Voice of Poland.

Życie prywatne

Wokalista przez kilka lat związany był z Mają Hyży. Para doczekała się synów-bliźniaków, Wiktora i Alexandra. W 2013 roku wystąpili razem w programie X Factor, w którym oboje dotarli do odcinka półfinałowego. Kilka miesięcy po finale programu para rozstała się. W 2015 roku wokalista poślubił prezenterkę telewizyjną Agnieszką Popielewicz.

Mimo że od rozstania Mai z Grzegorzem minęło już sporo czasu, okazuje się, że byli małżonkowie mają do siebie jeszcze wiele zarzutów, które postanowili przekazywać sobie publicznie. W przeszłości Maja zabierała już głos w sprawie ich relacji, a Grzegorz niezwykle rzadko komentował medialne doniesienia na ten temat. Niedawno kobieta opublikowała wpis, w którym wyznała, że od lat jest prześladowana i nękana przez byłego partnera. Na reakcję Hyżego nie trzeba było długo czekać. Piosenkarz opublikował odpowiedź na stawiane mu zarzuty, w której jednoznacznie przyznaje, że Maja mocno mija się z prawdą, a on sam nie chce być kojarzony w przestrzeni medialnej z poczynaniami byłej partnerki, a jedynie ze swoją działalnością artystyczną. Ponoć sprawa przeniosła się ze sfery social mediów na salę sądową.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 10 = 13

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Cezary Piwowarski