737 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Julia Wieniawa życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym aktorem?

 1. Życiorys i biografia Julii Wieniawy

  Julia Wieniawa, a właściwie Julia Wieniawa-Narkiewicz, jest polską aktorką i celebrytką urodzoną 23 grudnia 1998 roku w Warszawie. Obecnie jest jedną z najlepiej zarabiających polskich gwiazd.

 2. Kariera aktorska

  Prawdziwa kariera Julii rozpoczęła się w 2012 roku, gdy jako nastolatka dołączyła do obsady serialu komediowego Rodzinka.pl, w którym występuje do dziś. To właśnie ta rola przyniosła jej największą popularność i rozpoznawalność wśród widzów, a także kolejne propozycje współpracy. Wieniawa zagrała w wielu polskich serialach, takich jak: Klan, Druga szansa, Na wspólnej czy W rytmie serca.

  Julia zagrała też w pełnometrażowych filmach: Kobietach mafii Patryka Vegi i Kobiecie sukcesu Roberta Wichrowskiego. Wystąpiła w programach telewizyjnych zarówno jako prezenterka (I love Violetta), jak i uczestniczka (The Story of My Life. Historia naszego życia).

 3. Talent muzyczny

  Wieniawa debiutowała w Warsztatowej Akademii Musicalowej w Teatrze Muzycznym Roma. Występowała w musicalach oraz w projekcie Rock Opera Szambalia w Teatrze Rose w Londynie. Występowała też w wielu musicalach z Autorską Szkołą Musicalową Macieja Pawłowskiego. W 2015 roku nagrała piosenkę pt. Co mi jest, a w 2017 roku singiel Nie muszę, zapowiadający nadchodzące wydanie płyty.

 4. Kampanie reklamowe

  Julia Wieniawa jest obecnie jedną z najbardziej rozchwytywanych celebrytek młodego pokolenia. Na swoim koncie ma reklamy dla znanych marek, takich jak Deichmann, NeoNail, Plus czy O.B. Za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych codziennie reklamuje kolejne produkty, a jej nazwisko jest jednym z najbardziej pożądanych przez reklamodawców.

 5. Życie prywatne i związki

  Aktorka przez rok była związana z aktorem Antonim Królikowskim. Ich związek był głośno komentowany w mediach, a każde wspólne wyjście i pokazanie się publiczne budziło wielkie emocje wśród paparazzi i fanów. Para rozstała się pod koniec 2018 roku. Niedługo potem celebrytka zaczęła się spotykać z muzykiem, Aleksandrem Milwiw-Baronem, gitarzystą zespołu Afromental. Podobnie jak poprzedni partner, również Baron był sporo starszy od Julii (różnica wynosiła 15 lat). Związek jednak rozpadł się w sierpniu tego roku. O życiu prywatnym Julii wiadomo sporo, ponieważ gwiazda nie utrzymuje swojego życia prywatnego w tajemnicy, chętnie udziela wywiadów, a na swoim Instagramie często publikuje prywatne zdjęcia.

  Gwiazda ma trzy młodsze, przyrodnie siostry: Wiktorię i Kornelię (ze strony matki), a ze strony ojca: Alicję Wieniawę-Narkiewicz. Mamą Julii jest Marta Wieniawa-Narkiewicz, która obecnie pełni rolę menadżerki Julii i dba o jej wizerunek, pomagając dobierać odpowiednie role i starannie wybierając projekty, w jakich bierze udział. Natomiast ojcem aktorki jest znany artysta i ceniony plastyk, Konrad Wieniawa-Narkiewicz. Rodzicie Julii rozwiedli się, gdy ta była mała. Julia w sierpniu 2018 roku dowiedziała się, że choruje na niedoczynność tarczycy, a o swoich objawach poinformowała fanów poprzez swoje konto na Instagramie.

 6. Wybrana filmografia

  • od 2012: Rodzinka.pl – Paula
  • 2014: Pielęgniarki – Julia Siwiak
  • 2014: Klan – Pati
  • 2015: Detektyw Łodyga – Julka
  • 2016: Na dobre i na złe – Agnieszka
  • 2017: Na Wspólnej – Dorota Pilecka
  • 2018: Kobieta sukcesu – Lilka, siostra Mańki
  • 2018: Kobiety mafii – Sandra „Futro”
  • 2019: Za marzenia – Iwonka
  • od 2019: Zawsze warto – Ada Michalska
  • od 2019: Korona królów – Królewna Maria Andegaweńska 

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

6 + 2 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikimedia.org. Autorem zdjęcia jest Magazyn VIVA!. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0.