1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Marina Łuczenko-Szczęsna życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Mariny Łuczenko-Szczęsnej

Marina Łuczenko-Szczęsna jest polską piosenkarką i celebrytką ukraińskiego pochodzenia. Urodziła się 3 lipca 1989 roku w Winnicy.

Wykształcenie

Jest absolwentką szkoły muzycznej I stopnia w klasie fortepianu oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie.

Kariera muzyczna

W wieku 7. lat zadebiutowała na Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Stalowej Woli, gdzie zdobyła pierwsze miejsce. W 2001 roku wystąpiła w programie Droga do Gwiazd, gdzie zaśpiewała piosenkę Czesława Niemena, wzięła udział również w Szansie na sukces. W 2004 wcieliła się w tytułową rolę żeńską w musicalu Janusza Józefowicza Romeo i Julia w teatrze Studio Buffo. W 2010 roku wydała debiutancki singiel Glam Pop, a następnie kolejny, Pepper Mint. Rok później wydała debiutancki album studyjny zatytułowany Hard Beat, który promowała singlami: Electric Bass i Saturday Night. Pierwsze sukcesy na rynku muzycznym zaowocowały zdobyciem statuetki Eska Music Awards w 2010 roku w kategorii Debiut roku. Drugi album artystki On My Way został wydany w 2017 roku i znalazło się na nim dziesięć nowych utworów.

Aktorstwo

Marina próbowała również swoich sił w aktorstwie. W 2000 roku wystąpiła w spektaklu telewizyjnym w reżyserii Waldemara Krzystka pt. Ballada o zabójcach. W 2009 roku wystąpiła w serialu 39 i pół. Rok później zagrała w jednym z odcinków serialu Usta usta.

Inne przedsięwzięcia

W 2008 roku wystąpiła w programie Taniec z gwiazdami, gdzie wraz ze swoim tanecznym partnerem zajęła 10. miejsce. Łuczenko w 2012 roku wzięła udział w kampanii reklamowej marki Levi's. W tym samym roku została ambasadorką gry DanceStar Impreza na PlayStation Move.

Związki

Celebrytka spotykała się z wokalistą grupy Afromental, Wojciechem Łozowskim oraz Łukaszem Mrozem, znanym jako Mrozu. W 2013 roku związała się z Wojciechem Szczęsnym, bramkarzem polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Trzy lata później para wzięła ślub, a w 2018 roku urodził się ich syn, Liam. Uważani są za jedną z najbardziej wpływowych par show-biznesu.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

2 + 2 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Magazyn VIVA!