1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Natalia Kukulska życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Natalii Kukulskiej

Natalia Kukulska jest polską piosenkarką. Urodziła się 3 marca 1976 roku w Warszawie.

Rodzina

Natalia jest córką piosenkarki Anny Jantar i kompozytora Jarosława Kukulskiego. Jej matka zginęła tragicznie w katastrofie lotniczej na Okęciu, gdy Natalia miała cztery lata. Piosenkarka ma przyrodniego brata, Piotra.

Kariera muzyczna

Swoją karierę rozpoczęła bardzo wcześnie. Na rynku muzycznym pojawiła się w 1984 roku. Dwa lata później wydała swój pierwszy album zatytułowany Natalia. Płytę promowały utwory Puszek Okruszek i Co powie tata. Rok później ukazała się druga płyta młodej piosenkarki o tytule Bajki Natalki. W 1995 roku wydała trzecią płytę zatytułowaną Światło, która niedługo po wydaniu została wyróżniona statusem złotej. W tym samym roku artystka została nominowana do nagrody Fryderyka w kategorii Album Roku – Pop. W 1997 ukazał się jej czwarty album studyjny pt. Puls, z którego pochodzą jedne z najbardziej znanych utworów piosenkarki: Im więcej ciebie tym mniej, W biegu i Czy ona jest. Dwa lata później wydała kolejną płytę zatytułowaną Autoportret, w której pojawiła się między innymi jej własna wersja przeboju Anny Jantar pt. Tyle słońca w całym mieście. Łącznie artystka wydała 12 albumów studyjnych, a ostatni ukazał się w 2018 roku (Szukaj w snach). W swojej karierze była zapraszana na największe polskie festiwale i współpracowała z największymi artystami polskiej estrady.

Inne przedsięwzięcia

Kukulska wykorzystuje swoją popularność w dobrym celu. Bardzo angażuje się bowiem w działalność charytatywną. Działa między innymi w organizacji UNICEF, w której w 2007 roku została ambasadorem dobrej woli. Poza tym piosenkarka często pojawia się w rozrywkowych programach telewizyjnych i śniadaniowych. W 2016 roku wystąpiła jako jurorka w siódmej edycji muzycznego programu The Voice of Poland. W 2010 roku spróbowała swoich sił jako felietonistka, debiutując na łamach magazynu „Fashion Magazine” poświęconego modzie.

Życie prywatne

Artystka rzadko wypowiada się publicznie na temat swojego życia prywatnego i raczej stroni od pokazywania się na czerwonych dywanach i pozowania na ściankach. Od 20 lat jest żoną muzyka, Michała Dąbrówki, z którym ma troje dzieci.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

57 − = 53

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z https://pl.m.wikipedia.org. Jest na licencji Creative Commons. Autorem jest Ja Fryta.