1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Riya Sokół życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Riya Sokół, znana również jako Pati Sokół, jest polską artystką, mentorką i mówczynią. Działa w branży rozwoju osobistego. Wzięła udział w Life Balance Congress, który w 2023 r. odbył się w Warszawie.

Kim jest Riya Sokół?

Artystka na stronie internetowej dedykowanej swojej działalności pisze: Jedna z najbardziej rozpoznawalnych w tej chwili mówczyń i mentorek w branży rozwoju osobistego, znana ze swoich działań na rzecz inspirowania do świadomego życia oraz z niekonwencjonalnego podejścia do różnych obszarów życia.

Laureatka nagrody Polish Business Women Awards w kategorii Charyzmatyczna Liderka Wśród Świadomych Mówczyń. 

Przyszła na świat 7 grudnia 1981 r. w Warszawie. Riya Sokół wykształcenie zdobyła, kończąc Szkołę Wyższej Psychologii Społecznej – kierunek psychologia oraz Szkołę Aktorską im. Haliny i Jana Machulskich.

Kariera muzyczna Pati Sokół rozpoczęła się w Dziecięcym Zespole Pieśni i Tańca Varsovia, śpiewała też w chórkach zespołów muzycznych, a w wieku 9 lat nagrała charytatywną piosenkę z Ryszardem Rynkowskim.

Pati Sokół piosenki zaczęła wydawać w 2012 r. Debiutowała singlem Woman’s work. Jej drugi singiel to (Let’s get) Naked, a kolejny zatytułowała Neverland. W każdym jej teledysku gościnie występowały znane twarze i nazwiska polskiej sceny aktorskiej, w tym Tomasz Kot, Maciej Stuhr, czy Weronika Rosati.

Kiedy w 2014 r. wyszedł jej pierwszy album pt. Neverland, jej kariera nabrała tempa. O takim samym tytule powstał spektakl, który przez 2 lata można było zobaczyć na deskach wielu teatrów.

Swój drugi album artystka zadedykowała kobietom, w tym w szczególności matkom. Nosił on tytuł I’mperfect/ Nie’doskonałe i ukazał się w 2017 r.

Riya Sokół - przemiana duchowa

W 2016 r., w Aśramie w Indiach zdecydowała się na zmianę imienia na Riya Sokół. Choroba zmieniła jej podejście do życia i kariery muzycznej. Jej nowe imię oznacza głos miłości. Wokalistkę zaczęły interesować medytacje i śpiewanie mantr. Rozpoczął się nowy etap jej życia, związany z wykładami i warsztatami z zakresu rozwoju osobistego. Riya Sokół kursy medytacyjne prowadziła przykładowo w Health Center by Ann Anny Lewandowskiej.

Jest autorką tekstów i wykonawczynią piosenek do wielu polskich filmów, w tym do emitowanego na Polsacie serialu Przyjaciółki, a także filmu Miasto 44.

Riya Sokół - dzieci i partner

Riya Sokół ma dwoje dzieci. Jeszcze przed przemianą duchową Riya Sokół często zmieniała parterów. Spotykała się chociażby z Łukaszem Nowickim czy Nergalem. Po 10 latach związku Riya Sokół i jej mąż zdecydowali o jego zakończeniu. Razem wychowują córki, a Riya przyjaźni się z nową partnerką byłego męża.

Swój czas dzieli pomiędzy Polskę a Bali. Szczegóły z jej codzienności można śledzić w social mediach. Riya Sokół Instagram wykorzystuje, by dzielić się materiałami trenerskimi oraz swoją codziennością.

Bezskutecznie próbowała swoich sił w telewizyjnym show muzycznym X Factor.

Riya Sokół - kursy

Rosnąca popularność oraz zainteresowanie, a także liczne certyfikaty szkoleniowe (nauczycielka tantry, sex&intimacy coach), które zdobywała, skłoniły ją do założenia własnej strony internetowej. Riya Sokół sklep, w którym sprzedaje swoje warsztaty i kursy, prowadzi pod adresem www.riyasokol.pl.

Artystka spotyka się z różnymi reakcjami na swoją działalność. Szczególnie dużo emocji wzbudza jej manifest obfitości, który ma zarówno swoich wyznawców, jak i hejterów.

Niektóre z jej wypowiedzi i materiałów rozprzestrzeniły się po internecie w tempie viralowym, w tym video-wiersz Thank you, coronavirus czy rytuał płacenia. W ostatnim czasie furorę w sieci zrobił materiał, który w skrócie można zatytułować: Riya Sokół limity, a który jest fragmentem jej wypowiedzi promującej Life Balance Congress. Trenerka głosi w nim teorię, że zmiana limitów na karcie może pomóc w spełnieniu marzeń. Internauci szybo wychwycili absurdalną wypowiedź samozwańczej trenerki. Riya Sokół memy na kilka dni zalały polski internet.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 2 = 2

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z https://commons.wikimedia.org/, autorką jest Marta Wojtal, użyto na podstawie Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license. www.riyasokol.pl