1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Carlos Alcaraz życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym sportowcem?

Carlos Alcaraz jest hiszpańskim tenisistą. W młodym wieku osiągnął wyżyny sportowych możliwości. Zwycięzca US Open 2022 oraz Wimbledonu 2023. Carlos Alcaraz i Novak Djokovic są obecnie uznawani za najlepszych tenisistów na świecie. Potwierdza to ranking ATP.

Kim jest Carlos Alcaraz?

Sportowiec przyszedł na świat 2 maja 2003 r. w El Palmar w Murcji (Hiszpania) w rodzinie Carlosa Alcaraz Gonzáleza i Virginii Garfii Escandón. Już w wieku 4 lat zaczął uczyć się gry w tenisa. Kluczową rolę w rozwoju jego nowej pasji odegrał ojciec.

Początki kariery Carlosa Alcaraza

Grał w Royal Society Murciashire Club w Murcji. Następnie w 2018 r. dołączył do Equelite JC Ferrero Sport Academy Juana Carlosa Ferrero.

W 2018 r. zdobył trzy tytuły w ITF Men's World Tennis Tour. W lutym 2020 r., Carlos Alcaraz w wieku 16 lat, debiutował w losowaniu ATP w Rio Open. Rok później został najmłodszym uczestnikiem Australian Open. W czasie turnieju Wielki Szlem wygrał swój debiutancki mecz z holenderskim tenisistą Botic van de Zandschulp. Przegrał natomiast w drugiej rundzie z Mikaelem Yamerem.

Carlos Alcaraz ATP

Już w maju 2021 r. awansował do pierwszej setki rankingu najlepszych tenisistów. Lipiec spędził w Chorwacji. Tam dotarł do swojego pierwszego finału ATP Tour. W kolejnym US Open dotarł do ćwierćfinału oraz wygrał Next Generation ATP w Mediolanie.

W 2022 r. grał na Rio Open, Miami Open oraz Barcelona Open. We wrześniu stawił się na US Open I pokonał Caspera Ruuda. Carlos Alcarez zdobył wtedy swój pierwszy tytuł w karierze solowej.

Carlos Alcaraz Wimbledon

Finał Wimbledonu wygrał w lipcu 2023 r. Pokonał siedmiokrotnego mistrza Novaka Djokovica.

Carlos Alcaraz Wimbledon finałowy mecz wygrał po pięciu setach (1:6, 7:6, 6:1, 3:6, 6:4). Dzięki temu trafił na pierwsze miejsce rankingu ATP.

Carlos Alcaraz Roland Garros 2023 przegrał w półfinale z Djokovicem. Powodem gorszej dyspozycji tenisisty były skurcze

Carlos Alcaraz życie prywatne

Chętnie gra w piłkę nożną i golfa. Uwielbia filmy z Willem Smithem. Ma trzech braci. Carlos Alcaraz  w czasie Argentina Open odpowiedział na kilka prywatnych pytań, w tym tych dotyczących jego życia uczuciowego. Carlos Alcaraz dziewczyny na razie nie ma, ale nie wyklucza związku w przyszłości.

Carlos Alcaraz Instagram prowadzi regularnie. Zamieszcza tam relacje ze swoich treningów i meczy. Carlos Alcaraz wzrost swój określił na 183 cm.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

11 − = 8

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie: shutterstock.com, autor Leonard Zhukovsky