1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Anna Lewandowska życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym sportowcem?

Życiorys i biografia Anny Lewandowskiej

Anna Lewandowska, z domu Stachurska, jest polską sportsmanką, trenerką fitnessu, influencerką, dietetyczką i osobowością medialną. Urodziła się 7 września 1988 roku w Łodzi.

Kariera sportowa

Jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Jest menadżerem sportu, ukończyła studia podyplomowe w dziedzinie zdrowego odżywiania.

Gdy miała 13 lat zaczęła trenować karate. W trakcie swojej kariery sportowej Lewandowska wywalczyła w karate tradycyjnym łącznie 38 medali mistrzostw Polski, Europy i świata. Zrezygnowała z występów w kadrze narodowej, gdy jej mąż, Robert Lewandowski, podpisał kontrakt z drużyną Bayern Monachium i małżeństwo postanowiło przeprowadzić się do Monachium.

Działalność

W 2013 roku Anna zaczęła prowadzić bloga Healthy Plan by Ann, w którym udziela porad żywieniowych i sportowych. Szybko zyskała popularność i stała się autorytetem do spraw zdrowego trybu życia i odchudzania. W 2014 roku wydała swoją pierwszą książkę Żyj zdrowo i aktywnie z Anną Lewandowską, w której zachęca czytelników do zmiany swoich nawyków żywieniowych. Wielką popularnością cieszą się również obozy sportowe organizowane przez trenerkę.

Swoją działalność traktuje jako misję, za co pokochały ją miliony Polek. Trenują z nią zarówno gwiazdy, jak i „zwyczajne” kobiety chcące schudnąć i zyskać zdrową sylwetkę. W 2015 wydała rozszerzone wydanie książki oraz dwie płyty DVD z ćwiczeniami: Trening Karate Cardio i Trening Karate Cardio Military, a rok później 7 treningów po 15 minut. W 2017 roku, podczas gdy sama spodziewała się dziecka, Lewandowska wydała DVD z ćwiczeniami dla kobiet w ciąży Healthy Mom By Ann oraz książkę Healthy mama. Poradnik zdrowej mamy.

W 2017 roku Lewandowska została ogłoszona prezesem Olimpiad Specjalnych.

Inne przedsięwzięcia

Ania sygnuje swoim nazwiskiem wiele projektów związanych ze zdrowym i aktywnym trybem życia. Jest bardzo przedsiębiorczą kobietą i ma prawdziwą żyłkę do interesów. Dzięki temu zajęła pierwsze miejsce w rankingu 100 Najbardziej Wpływowych Kobiet Polskiego Internetu serwisu InluTool. Stworzyła między innymi markę Foods by Ann, która produkuje zdrowe przekąski, takie jak batoniki i koktajle energetyczne, musli, masła czy oleje. Jest również współtwórczynią aplikacji Diet & Training by Ann, w której znajdują się wszystkie stworzone przez nią do tej pory ćwiczenia, porady i diety. Lewandowska jest właścicielką marki Baby by Ann oraz Phlov, produkującej wegańskie kosmetyki pielęgnacyjne.

Anna Lewandowska jest uważana za jedną z czołowych polskich trenerek i influencerek, a liczba jej fanek i fanów stale rośnie. Specjalistka od żywienia konsekwentnie buduje swój wizerunek, a jej nazwisko jest obecnie jednym z najbardziej cenionych i pożądanych przez reklamodawców.

Życie prywatne

Celebrytka aktywnie udziela się w mediach społecznościowych. Na swoich kontach dzieli się zarówno życiem zawodowym i kulisami swojej pracy, jak i życiem osobistym. Prywatnie jest żoną jednego z najbardziej znanych i najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie, Roberta Lewandowskiego. Wspólnie z mężem mają córeczkę, Klarę, a w listopadzie 2019 roku para potwierdziła, że spodziewa się kolejnego dziecka. Mała Laura przyszła na świat w maju 2020 roku. Małżeństwo łączy wspólna pasja do sportu, razem też bardzo często pojawiają się na imprezach branżowych i wydarzeniach sportowych. Ania zawsze z wielkim zaangażowaniem kibicuje Robertowi, gdy ten bierze udział w meczach piłkarskich. Robert i Anna słyną też z tego, że chętnie dzielą się swoimi pieniędzmi z potrzebującymi. Często angażują się w różne akcje charytatywne, między innymi przed świętami wspierają ubogie i potrzebujące pomocy rodziny. Uważani są za jedną z najbardziej wpływowych par showbiznesu w Polsce, co umiejętnie wykorzystują, pojawiając się w coraz to nowych projektach i przedsięwzięciach.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

78 + = 83

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikimedia.org. Autorem zdjęcia jest Ja Fryta. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC 2.0