1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Weronika Rosati życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym aktorem?

Życiorys i biografia Weroniki Rosati

Weronika Rosati jest polską aktorką. Urodziła się 9 stycznia 1984 roku w Warszawie.

Rodzina i dzieciństwo

Weronika jest córką ekonomisty i dyplomaty, Dariusza Rosatiego, i projektantki mody, Teresy Rosati. Ma starszego brata, Marcina. Gdy miała 2 lata wraz z rodziną przeprowadzili się do Princeton, gdzie jej ojciec pracował jako wykładowca. Cztery lata później przeprowadzili się do Szwajcarii, gdzie mieszkali pięć lat.

Wykształcenie

W 2003 dostała się na Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi, ale po wzięciu roku dziekańskiego, zrezygnowała z dalszej nauki i wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie uczyła się aktorstwa w kilku prestiżowych uczelniach. Ukończyła Studia w Lee Strasberg Theatre and Film Institute, dzięki czemu jest dyplomowaną aktorką.

Początki kariery

Jak wiele młodych aktorek, Weronika swoja karierę rozpoczęła od gościnnych występów w serialach (między innymi M jak miłość, Samo życieMarzenia do spełnieniaAsCzego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście). Przełomem w jej karierze był udział w filmie Patryka Vegi, Pitbull, gdzie zagrała jedną z głównych ról. Młoda aktorka otrzymała wtedy możliwość zagrania u boku takich gwiazd jak Marcin Dorociński czy Janusz Gajos. Za udział w filmie została nagrodzona dwiema Złotymi Kaczkami.

Rozwój kariery

W 2006 r. pierwszy raz pojawiła się w zagranicznej produkcji Inland Empire, w reżyserii Davida Lyncha. Od tego momentu łączyła karierę w Polsce z tą w Stanach Zjednoczonych. W Polsce grała głównie w serialach, takich jak Kryminalni, Daleko od noszy czy Czas honoru. W 2010 roku była uczestniczką w 10. edycji programu Taniec z Gwiazdami, w którym wraz ze swoim tanecznym partnerem zajęli 10. miejsce. W tym samym roku zadebiutowała jako współproducentka filmu Piotrek trzynastego, w którym zagrała również jedną z głównych ról. Z czasem pojawiały się kolejne zagraniczne oferty. Zagrała między innymi we francuskim serialu Les Dames i międzynarodowej produkcji pt. Spisek u boku Sharon Stone. W 2011 roku pojawiła się w nominowanym do Oscara filmie W ciemności w reżyserii Agnieszki Holland. W 2012 roku zagrała w głośnym filmie Obława, za który została nominowana przez Polską Akademię Filmową do Orłów dla najlepszej aktorki. Rok później otrzymała szansę zagrania u boku takich sław jak Morgan Freeman, Michael Douglas i Robert de Niro w filmie Last Vegas. Weronika rozwijała swoją karierę równocześnie w Polsce i za granicą. Z czasem zaczęła pojawiać się w najpopularniejszych serialach amerykańskich, takich jak Agenci NCIS, Detektyw czy Nie z tego świata. Jej role są zazwyczaj drugoplanowe, ale sam fakt wystąpienia w tak znanych produkcjach niewątpliwie robi wrażenie. Aktorka wykorzystuje swój talent, stale powiększając swój dorobek filmowy.

Inne przedsięwzięcia

Weronika jest aktorką chętnie biorącą udział w kampaniach reklamowych. Reklamowała produkty takich marek jak Pantene, Dr Irena Eris czy Avon. Jest także uzdolnioną felietonistką, bowiem w 2010 roku rozpoczęła współpracę z serwisem Stopklatka.pl dla którego pisała artykuły o tematyce filmowej. Pisała również dla czasopismach „Film”, „Wprost”, „Party” i „Show”. Przez pewien czas była reporterką w programie Dzień Dobry TVN. Jest także ambasadorką linii ubrań, For Weronika, stworzonej przez jej mamę, Teresę Rosati.

Związki

W 2004 roku aktorka związała się ze starszym o 19 lat dziennikarzem, Mariuszem Maxem Kolonko. W latach 2007–2008 spotykała się z reżyserem Andrzejem Żuławskim. Po rozstaniu Weronika pozwała Żuławskiego do sądu za naruszenie jej dóbr osobistych z powodu publikacji książki napisanej przez reżysera pt. Nocnik, w którym jedna z postaci miała być wzorowana na niej. Rosati spór wygrała, w rezultacie czego otrzymała odszkodowanie, a książkę wycofano ze sprzedaży w 2010 roku. Od 2013 roku Weronika była w związku z aktorem, Piotrem Adamczykiem. Para zaręczyła się, jednak ich związek rozpadł się w 2015 roku. Następnie Weronika Rosati spotykała się z Robertem Śmigielskim, a w 2017 roku urodziła córkę Elizabeth, którą wychowuje samotnie po rozstaniu z ojcem dziecka, którego oskarżyła o stosowanie wobec niej przemocy.

Wybrana filmografia

 • 2005: Pitbull – Dżemma
 • 2006: Bezmiar sprawiedliwości – protokolantka
 • 2008: Dom – pani Lawdale
 • 2009: Smutna – protokolantka
 • 2010: Piotrek Trzynastego – Andżelina
 • 2011: Spisek – Anna
 • 2011: W ciemności – kobieta z dzieckiem
 • 2012: Obława – Pestka
 • 2013: Last Vegas – Veronica
 • 2014: Obce ciało – Maria Tkacz
 • 2017: Porady na zdrady – Beata Woltyńska
 • 2018: Podatek od miłości – żona Ryszarda

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 42 = 44

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autor to Fryta 73.