1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Jessie J życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Jessie J

Jessie J jest brytyjską piosenkarką. Urodziła się 27 marca 1988 roku w Londynie.

Kariera

Zanim sama zaczęła śpiewać publicznie, pisała teksty piosenek dla innych artystów z branży show-biznesu, takich jak Justin Timberlake, Alicia Keys i Christina Aguilera. Jej talent szybko został dostrzeżony i już wkrótce podpisała kontrakt z wytwórnią muzyczną. W 2008 roku otrzymała możliwość występów przed Cyndi Lauper podczas jej trasy koncertowej. Prawdziwy rozgłos zyskała jednak dopiero dwa lata później po wydaniu swojego pierwszego singla zatytułowanego Do it like a dude. Piosenka błyskawicznie znalazła się na szczytach list przebojów najważniejszych brytyjskich stacji radiowych. Druga piosenka, Price Tag, powtórzyła sukces debiutu, a sama artystka zyskała jeszcze większą popularność.

Rok później ukazała się jej debiutancka płyta Who You Are, która odniosła bardzo duży sulkces w Wielkiej Brytanii. Inne utwory z albumu - Nobody’s Perfect, Who You Are, Domino i Laserlight, znalazły się w pierwszej dziesiątce UK Singles Chart, dzięki czemu Jessie J zapisała się na kartach historii jako pierwsza brytyjską artystką z tyloma piosenkami na tej liście pochodzącymi z debiutanckiego albumu. Pod koniec 2012 roku wydała utwór Silver Lining (Crazy ’Bout You), nagrany na potrzeby oscarowego filmu Poradnik pozytywnego myślenia. Niedługo potem zaproponowano jej stanowisko trenerki w rozrywkowym talent show The Voice. Wokalistka brała udział w produkcji przez jeden sezon, następnie zrezygnowała, aby móc skupić się na tworzeniu drugiej płyty.

Jej drugi album Alive osiągnął znalazł się w pierwszej piątce na liście UK Albums Chart, a także wygenerował pięć najlepszych przebojów, takich jak na przykład Wild czy It’s My Party. Krążek nie powtórzył sukcesu poprzedniej płyty, ale sprzedał się w dużej ilości egzemplarzy. W 2014 roku Jessie J wraz z Nicki Minaj i Arianą Grande wydała singel Bang Bang. Jeszcze tego samego roku artystka wydała trzecią płytę - Sweet Talker. W 2015 roku ponownie wcieliła się w rolę trenerki w The Voice - tym razem w jego australijskiej edycji. Stworzyła też utwór Flashlight, który pojawił się na soundtracku do filmu Pitch Perfect 2.

Kolejny album Jessie ukazał się w 2018 roku i był podzielony na kilka części. Kilka miesięcy później wokalistka wydała album ze świątecznymi piosenkami, This Christmas Day.

W następnych latach niewiele było informacji o działalności twórczej wokalistki. Od jakiegoś czasu nie publikuje nowych utworów ani nie wydaje nowych płyt. Braków efektów muzycznych wcale nie oznacza jednak, że artystka zniknęła ze świata show-biznesu. Do czasu rozpoczęcia pandemii wiele koncertowała, była aktywna w mediach społecznościowych oraz brała udział w wielu akcjach charytatywnych.

Choroba

Piosenkarka cierpi na chorobę Meniere’a - rzadkie schorzenie ucha wewnętrznego, które może prowadzić do pogorszenia się, a nawet utraty słuchu w jednym uchu lub obu uszach. Schorzenie to jest nieuleczalne.

Życie prywatne

O piosenkarce ponownie zrobiło się głośno w 2018 roku za sprawą jej związku z hollywoodzkim aktorem Channingiem Tatumem. Zakochani szybko stali się jedną z ulubionych par celebryckiego świata, często publikując wspólne zdjęcia w mediach społecznościowych i pozując razem na ściankach. Mimo wielkich deklaracji miłości i obietnic wspólnego życia, uczucie łączące kochanków nie przetrwało zbyt długo i para po roku bycia razem postanowiła się rozstać. Szybko postanowili dać sobie kolejną szansę i wrócili do siebie kilka miesięcy później. Jednak mimo walki o związek w 2020 roku gwiazdorska para postanowiła ponownie się rozejść. Obecnie partnertem Jessie J jest Max Pham Nguyen.

Wcześniej uznawana była za osobę biseksualną, ponieważ w przeszłości spotykała się zarówno z mężczyznami, jak i kobietami. W jednym z wywiadów przyznała jednak, że jest heteroseksualna, a okres, w którym wiązała się z kobietami był dla niej fazą.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 35 = 38

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Begoon