1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Justin Timberlake życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Justin Timberlake'a

Justin Timberlake jest amerykańskim piosenkarzem, producentem muzycznym i aktorem. Urodził się 31 stycznia 1981 roku w Memphis.

Początki kariery

Na początku lat 90., w wieku jedenastu lat po raz pierwszy pojawił się w telewizji. Występował w programie dla dzieci, Klubie Myszki Miki, gdzie poznał między innymi Britney Spears, Christinę Aguilerę i Ryana Goslinga. Jego kariera rozpoczęła się w 1994 roku, gdy wraz z JC Chasezem dołączył boysband o nazwie *NSYNC. Justin szybko stał się liderem w zespole i to właśnie na niego spłynęła największa uwaga i uwielbienie fanek. *NSYNC szybko zyskał sławę, a każda wydana przez nich płyta odnosiła sukces. Zespół zrobił z Justina gwiazdę i otworzył drzwi do wielkiej kariery. Po siedmiu latach wspólnej pracy i trzech wydanych albumach z grupą *NSYNC Timberlake zdecydował się na karierę solową. W 2002 roku wydał Justified swoją debiutancką płytę jako niezależny artysta. To właśnie z niej pochodzą największe przeboje piosenkarza, takie jak: Cry me a River, Rock Your Body oraz Like I Love You.

Rozwój kariery muzycznej

W 2006 roku powrócił ze swoim drugim albumem, Future Sex/Love Sounds, który powtórzył sukces debiutu. Płyta została wyprodukowana przez słynnego amerykańskiego producenta muzycznego Timbalanda i zawierała między innymi utwory: Sexy Back, What Goes Around czy My Love. W 2013 roku premierę miał trzeci album Timberlake'a zatytułowany 20/20 Experience. Projekt podzielony był na dwie części (pierwsza ukazała się w marcu, a druga we wrześniu). W 2018 roku wydał swój czwarty studyjny album zatytułowany Man Of The Woods to najbardziej ambitny album w karierze Justina Timberlake’a, zarówno pod względem brzmieniowym, jak i tekstowym. Płytę promują utwory Filthy, Supplies, Say Something i Man of the Woods. Za swoją muzyczną twórczość piosenkarz został nagrodzony aż dziesięciokrotnie statuetką Grammy, czterokrotnie nagrodą Emmy. Obecnie jest uznawany za jednego z najbardziej cenionych artystów popowych na świecie, a jego piosenki od momentu wydania nie znikają z repertuaru stacji radiowych.

Kariera aktorska

W 2005 roku Timberlake postanowił spróbować swoich sił w aktorstwie. Już po swoim debiucie Edison u boku Kevina Spaceya wiadomo było, że piosenkarz jest też utalentowanym aktorem. W kolejnych latach aktorstwo stało się dla niego drugą, po muzyce, pasją, do której uciekał, gdy chciał odpocząć od tras koncertowych i zmęczeniem związanym z tworzeniem płyt. W późniejszych latach zagrał też w filmach Social Network w reżyserii Davida Finchera, Dopóki piłka w grze Clinta Eastwooda, Co jest grane, Davis braci Coen, a nawet u Woody’ego Allena w filmie Na karuzeli życia. Inne produkcje z jego udziałem to, między innymi: Alpha Dog, Guru miłości, Na drodze do szczęścia, Wyścig z czasem, To tylko seks, i czy Ślepy traf. Gwiazdor udowodnił, że świetnie odnajduje się zarówno w rolach drugoplanowych, jak i głównych. Często pojawia się także w formatach satyrycznych co jakiś czas tworzy kolejne skecze z Jimmym Fallonem, a także występuje w programie Saturday Night Live. Jednym z przykładów jego poczucia humoru i dystansu do siebie okazała się komediowa współpraca z Andym Sambergiem, której owocem są takie klasyki jak Dick in a Box czy Motherlover.

Życie prywatne i związki

W latach 1999–2002 piosenkarz spotykał się z poznaną już w dzieciństwie piosenkarką, Britney Spears. Oboje odnieśli ogromny sukces i stali się ulubieńcami nastolatków. Gdy potwierdzili swój związek błyskawicznie znaleźli się w centrum zainteresowania mediów i stali się najbardziej wpływową parą show-biznesu w tamtym okresie. Po trzech latach związku Timberlake i Spears oficjalnie zerwali. Później Justin związał się z aktorką Cameron Diaz, jednak związek nie trwał długo. W 2007 roku Justin poznał Jessikę Biel. Para wzięła ślub w 2012 roku, a trzy lata później urodził się ich syn, Silas Randall. Małżeństwo od samego początku znajduje się w centrum zainteresowania portali plotkarskich, które co jakiś czas donoszą o kryzysach w związku znanej pary. Sami zainteresowani jednak zaprzeczają tym plotkom, regularnie umieszczając na swoich profilach w mediach społecznościowych zdjęcia ukazujące ich wspólne, szczęśliwe życie. Uznawani są za jedno z najbardziej wpływowych i udanych małżeństw w Hollywood. W ostatnim czasie para wywołała spore kontrowersje przyznając, że nie zamierzają szczepić swoich dzieci.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 78 = 79

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autorem jest Gage Skidmore.