1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Kaśka Sochacka życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Kaśka Sochacka jest polską wokalistką, kompozytorką i autorką tekstów.

Kim jest Kaśka Sochacka?

Wokalistka przyszła na świat 15 kwietnia 1990 r. w Pradłach (pod Częstochową). Rodzice z sukcesem przekazali jej swoją pasję do muzyki. Już jako kilkuletnia dziewczynka dołączyła do Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Kroczycka, który prowadziła jej matka Helena. Z kolei ojciec uczył ją gry na gitarze, swoim ukochanym instrumencie.

Cała rodzina Sochackich była zaangażowana muzycznie, również rodzeństwo Kaśki, czyli bracia Łukasz i Rafał oraz siostra Małgorzata.

Kaśka Sochacka utwory zaczęła komponować jeszcze na studiach, a uczyła się w Krakowie na Uniwersytecie Ekonomicznym.

Początki kariery

Jej kariera wystartowała w 2010 r., kiedy to zdecydowała się wziąć udział w castingach do programu Mam talent. Artystka skradła serca jurorów i wystąpiła w trzeciej edycji programu. Zakwalifikowała się do finału. Ostatecznie programu jednak nie wygrała. Zwycięstwo przypadło 12-letniej wokalistce Magdzie Welc.

Rok 2013 to czas, w którym artystka zaprezentowała szerszej publiczności swoje autorskie piosenki, a były to Czasu części pierwsze oraz Drzazga.

Mam talent emitowany na TVN-ie to nie jedyny program, w którym spróbowała swoich sił. Kaśka Sochacka piosenki śpiewała również w Must Be the Music. Tylko muzyka. W siódmej edycji emitowanego na Polsacie muzycznego show dotarła do półfinału.

Kaśka Sochacka - koncerty

Jej piosenki mówią o miłości, są szczere, u niektórych wywołują wzruszenie, innych przyprawiają o dreszcze. Kaśka Sochacka i jej koncert to cała gama wrażeń. Kaśka Sochacka piosenki potrafi wykonać tak, że wywołują silne emocje, a na jej głos słuchacze nie mogą pozostać obojętni.

Wokalistka chętnie spotyka się z fanami. Dowodem na to jest, chociażby liczba jej koncertów. Zagra aż 27 koncerty w 2023 r. i 2024 r. Kaśka Sochacka koncerty dawała u boku takich artystów jak: Anna Szałapak, Joanna Słowińska, czy Zbigniew Wodecki.

Utwory Kaśki Sochackiej

Kaśka Sochacka Wiśnię, czyli swoją debiutancką EPkę wydała wraz z wytwórnią Jazzboy Records w 2019 r. Piosenka szybko zyskała uwagę szerszej publiczności. W styczniu 2020 r. zajęła pierwsze miejsce na liście przebojów radiowej Trójki. Dodatkowo Kaśka Sochacka i Kortez wykonali wspólnie tę piosenkę na jednym z koncertów muzyka w 2019 r.

Jej piosenka Trochę tu pusto wydana w 2017 r. po kilku latach pojawiła się w serialu Zawsze warto, który można było oglądać na Polsacie. Kolejną jej piosenką, którą wykorzystano do serialu było Jeszcze - pojawiła się ona w serialu TVNu pt. Tajemnica zawodowa.

Kaśka Sochacka Ciche dni nagrała w 2021 r. Utwór stał się przebojem, zebrał wyjątkowo pozytywne oceny krytyków i osiągnął bardzo dobre wyniki sprzedażowe. To właśnie dzięki tej piosence artystka trafiła na pierwsze strony i wzrosła liczba osób zainteresowanych jej twórczością. Po sukcesie piosenki artystka została również zauważona przez Kubę Wojewódzkiego.

W 2021 r. w albumie Ministory znalazły się m.in. utwory: Niebo było różowe, Sukienka, Spaleni słońcem. Album miał premierę 8 miesięcy po wydaniu debiutu płytowego Ciche dni.

Spaleni słońcem - tekst oraz teledysk w reżyserii Nataszy Parzymies zostały przyjęte z dużym entuzjazmem zarówno krytyków, jak i publiczności.

W 2023 r. wokalistka wydała koncertowy album Live, na którym znalazły się takie piosenki jak: Dla mnie to już koniec czy Boję się o Ciebie.

Kaśka Sochacka - życie prywatne

Kaśka Sochacka partner, czy Kaśka Sochacka mąż to często wyszukiwane informacje. Mimo to artystka zdecydowała się z wielką pieczołowitością strzec swojego życia prywatnego. W swoich mediach społecznościowych oraz w wywiadach woli opowiadać o muzyce. Kaśka Sochacka wiek zdecydowała się jednak ujawnić swoim fanom. Urodziła się w 1990 r.

Jej twórczość wyróżniona została przez członków Akademii Fonograficznej. Była aż 6 nominowana do nagrody Fryderyków (w 2022 r. w czterech kategoriach oraz w 2023 r. w dwóch kategoriach).

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

8 + = 9

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z https://commons.wikimedia.org/, autorem jest Wojciech Pędzich. Wykorzystano na podstawie Creative Commons Attribution 4.0 International license.