1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Ariana Grande życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Ariany Grande

Ariana Grande jest amerykańską piosenkarką. Urodziła się 26 czerwca 1993 roku w Boca Raton na Florydzie.

Rodzina

Ariana ma włoskie korzenie, jest pół-Sycylijką i pół-Abruzyjką. Jej rodzice, Joan Grande i Edward Butera, rozwiedli się, gdy Ariana miała 8 lub 9 lat. Gwiazda ma przyrodniego brata o imieniu Frankie, który jest synem jej matki z poprzedniego małżeństwa.

Początki kariery

Już jako dziecko stawiała swoje pierwsze kroki w Fort Lauderdale Children’s Theater odgrywając główną rolę w adaptacji Annie i Pięknej i Bestii. Karierę aktorską rozpoczęła w 2008 roku, występując na Broadwayu w musicalu 13. Rok później wzięła udział w castingu do serialu Nickelodeon Victorious. Dzięki roli Cat Valentine Grande stała się idolką nastolatek. Jej muzyczna kariera rozpoczęła się od nagrania piosenek do soundtracku do tej właśnie produkcji. Gwiazda podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią Republic Records i dwa lata późnej swój debiutancki album studyjny zatytułowany Yours Truly, który uplasował się na miejscu pierwszym listy Billboard 200. Płyta przyniosła wokalistce spory rozgłos i na dobre rozpoczęła jej karierę wokalną. Krążek zawierał jej debiutancki singiel The Way nagrany w kolaboracji z Makiem Millerem. Piosenka błyskawicznie osiągnęła szczyty list przebojów na całym świecie.

Rozwój kariery

Drugi studyjny album piosenkarki, My Everything, został wydany w 2014 roku. Na płycie znalazły się piosenki wykonywane we współpracy z innymi znanymi muzykami, między innymi, Problem z Iggy Azaleą, Break Free z Zeddem, Love Me Harder z The Weekndem i Bang Bang z Jessie J i Nicki Minaj. W tym samym roku nawiązała współpracę z zespołem Major Lazer oraz najbardziej znanym śpiewakiem operowym na świecie, Andreą Bocellim. W 2015 roku Ariana Grande wyruszyła w pierwszą trasę koncertową, a także wypuściła na rynek pierwsze perfumy sygnowane jej nazwiskiem. W 2016 roku na rynku ukazała się płyta Dangerous Woman, która zawierała takie hity jak Into You czy Side to Side, a dwa lata później Grande zaprezentowała swój kolejny album zatytułowany Sweetener. Płyta okazała się światowym hitem i pokryła podwójną platyną m.in. w Stanach Zjednoczonych i Niemczech oraz potrójną w Brazylii. Oprócz sukcesu komercyjnego, krążek został doceniony również przez krytyków i nominowany do nagrody Grammy w dwóch kategoriach. Ariana Grande śpiewa sopranem, jej głos osiąga również najwyższe tony rejestru gwizdkowego. Obecnie jest jedną z najpopularniejszych wokalistek na świecie. W 2019 roku otrzymała tytuł Kobiety Roku 2018 według magazynu „Billboard”.

Zamach

W 2017 roku tuż po koncercie Grande w Manchesterze w wyniku zamachu terrorystycznego doszło do eksplozji, która spowodowała 23 ofiary śmiertelne, rannych zostało ponad 59 osób. Wydarzenie wywarło ogromny wpływ na piosenkarkę, która w związku z nim zawiesiła trasę koncertową. Niedługo potem zorganizowała koncert charytatywny dla ofiar zamachu w Manchesterze, podczas którego wystąpiły również takie gwiazdy jak Justin Bieber, Katy Perry, Miley Cyrus czy zespól Coldplay.

Życie prywatne i związki

Ariana należy do artystek, które są bardzo aktywne w mediach społecznościowych. Jest 27. najpopularniejszą osobą na portalu Twitter, gdzie ma ponad 50 milionów fanów. Grande mieszka obecnie w Los Angeles. Od niedawna jest weganką i ma 9 psów. Artystka spotykała się z wieloma mężczyznami związanymi z show biznesem, między innymi z Grahamem Phillipsem, Jordanem Viscomim, Jaiem Brooksem, członkiem grupy The Janoskians. W październiku 2014 roku Ariana Grande romansowała z raperem Big Seanem, a niedługo potem z tancerzem Rickym Alvarezem. W 2016 roku nowym wybrankiem gwiazdy został raper Mac Miller, z którym rozstała się w maju 2018 roku. Kilka miesięcy po rozstaniu Miller zmarł tragicznie po przedawkowaniu narkotyków. Początkowo podejrzewano, że popełnił samobójstwo. Niedługo potem Grande związała się z aktorem komediowym, Petem Davidsonem. W 2018 roku potwierdzono, że para się zaręczyła. Związek nie przetrwał jednak próby czasu i niedługo potem się zakończył. Nie wiadomo, jaki jest obecny status gwiazdy i czy artystka znalazła już nową miłość.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

55 − = 47

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autorem jest Emma.