1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Gigi Hadid życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Gigi Hadid

Gigi, a właściwie Jelena Noura, Hadid jest amerykańską modelką. Urodziła się 23 kwietnia 1995 roku.

Pochodzenie i rodzina

Matka jest z pochodzenia Holenderką, a ojciec Palestyńczykiem. Modelka jest spokrewniona z Daherem Al Omerem, księciem Nazaretu oraz szejkiem Galilei. Ma dwójkę młodszego rodzeństwa: siostrę, Bellę Hadid i brata, Anwara Hadida. Oboje również są modelami. Ma też dwie przyrodnie siostry od strony ojca: Marielle oraz Alanę.

Wykształcenie

W 2013 roku zaczęła studia kryminologiczne w The New School, ale ze względu na obowiązki zawodowe musiała je porzucić.

Kariera

Pracę w świecie modelingu zaczęła wyjątkowo wcześnie, bowiem już w wieku 3 lat została wybrana do kampanii marki Guess. Później jednak nastąpiła przerwa w rozwoju jej kariery, gdyż rodzice postanowili, że najpierw musi ukończyć stosowną edukację. Po ukończeniu liceum wystąpiła w trzech kampaniach reklamowych dla marki Guess, a następnie przeprowadziła się do Nowego Jorku, gdzie zaczęła pracę jako modelka. Wtedy też rozpoczęła współpracę z rozpoczęła z agencją modelek IMG Models. W 2014 roku zadebiutowała na New York Fashion Week. W tym samym roku zaczęła pracować dla wybitnego projektanta, Toma Forda. Rok później pojawiła się w kalendarzu Pirelli i została uznana za najlepszą modelkę roku. Zaczęła pojawiać się na wybiegach największych projektantów mody, takich jak: Marc Jacobs, Chanel, Michael Kors, Jean Paul Gaultier. W 2015 roku wzięła udział w prestiżowym pokazie bielizny Victoria's Secret. Zaczęła pojawiać się na okładkach największych magazynów modowych: „Vogue”, „Teen Vogue”, „Elle” czy „Harper's Bazaar”.

Odkryła w sobie żyłkę do projektowania i we współpracy z marką Tommy Hilfiger stworzyła dwie autorskie kolekcje ubrań. W 2018 roku Hadid pojawiła się na pokazach u Jeremy'ego Scotta, Versace, H&M, Moschino i Max Mara. Wystąpiła także, wraz ze swoją siostrą Bellą, w kampanii reklamowej dla Fendi i Moschino. Kobieta od kilku lat pojawia się w rankingach najbardziej rozpoznawalnych i najlepszych modelek na świecie.

Życie prywatne

W latach 2013-2015 spotykała się z piosenkarzem Codym Simpsonem. W 2015 roku para się rozstała, a Gigi szybko odnalazła nową miłość. Wybrankiem modelki jest Zayn Malik, piosenkarz znany z zespołu One Direction. Para chętnie pokazywała się publicznie, biorąc udział w sesjach zdjęciowych i imprezach branżowych. Zapozowali nawet razem na okładkę magazynu „Vogue”. W 2018 roku para poinformowała fanów, że się rozstała. Wkrótce jednak zakochani wrócili do siebie, a w 2020 roku na świat przyszła ich córka.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

7 + 1 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: MARIO DE ARMAS