1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Igo życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Igo

Igo, a właściwie Igor Walaszek, jest polskim wokalistą. Urodził się 6 lipca 1992 roku w Krakowie.

Kariera

Niedługo po ukończeniu szkoły wraz z Filipem Jarzęckim założył wytwórnię muzyczną o nazwie Iglo Records. W 2009 roku w Krakowie powstał zespół Clock Machine, którego Walaszek jest liderem i głównym wykonawcą. Grupa ma na swoim cztery albumu: Imienny, Greatest Hits, Love oraz Prognozy. W 2015 roku wraz z basistą Clock Machine, Kubą Traczem, Igo stworzył duet Bass Astral x Igo skupiający się na muzyce elektronicznej. Muzycy wydali wspólnie dwie płyty Discobolus i Orell. Fani szczególnie kochają ich występy na żywo. Walaszek w dalszym ciągu niezależnie realizuje się w obu projektach, natomiast natomiast odszedł z Clock Machine w czerwcu 2017 roku.

Szerszej publiczności Walaszek dał się poznać dzięki udziałowi w projekcie Męskie granie. W 10. edycji festiwalu Igo razem z Katarzyną Nosowską, Krzysztofem Zalewskim i Organkiem wykonał singiel Sobie i Wam, a już rok później sam został gwiazdą Męskiego Grania. Razem z Błażejem Królem i Darią Zawiałow wykonał singiel Świt.

W 2020 muzyk był gościem w programie Kuba Wojewódzki. Obok niego na kanapie zasiadł Karol Friz Wiśniewski.

Igo szybko stał się jedną z największych gwiazd młodego pokolenia w Polsce. Koncertował już na największych festiwalach muzycznych w naszym kraju i współpracował z największymi muzykami. Dotychczas współpracował, między innymi, z Natalią Nykiel, Sokołem i zespołem Sistars czy Dawidem Podsiadło. Do jego najpopularniejszych utwory zaliczają się: Feeling Exactly, It's only emotions oraz Planets.

Życie prywatne

Igor należy do grona artystów, którzy strzegą swojego życia prywatnego i podczas wywiadów przeważnie odpowiadają jedynie na pytania związane ze swoją pracą. Wiadomo, że ma dziewczynę - Annę Helenę Gąsiorowską - z którą zdjęcia od czasu do czasu publikuje na swoim Instagramie.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 1

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Bartosz Bajerski