1851 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Natalia Nykiel życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Natalii Nykiel

Natalia Nykiel jest polską piosenkarką. Urodziła się 8 lutego 1995 roku w Mrągowie.

Wykształcenie

Ukończyła inżynierię środowiska na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Następnie zaczęła studiować kulturoznawstwo Ameryki Łacińskiej, a we wrześniu 2019 roku kontynuowała naukę na tym samym kierunku w Lizbonie.

Kariera

Przygodę ze śpiewem zaczęła już we wczesnym dzieciństwie. Uczyła się również śpiewu w kościelnym chórze, a w czasach szkolnych śpiewała w zespole rockowym. Interesowała ją też poezja śpiewana, dzięki której nauczyła się pisać teksty piosenek. W 2012 roku została laureatką Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych w Olsztynie i Mrągowskich Impresji Artystycznych. W 2013 roku wzięła udział w talent show The Voice of Poland. Dzięki oryginalnej barwie głosu i talentowi muzycznemu 18-latka dotarła do finału popularnego programu. Rok później ukazał się jej debiutancki album zatytułowany Lupus Electro. Do współpracy przy powstawaniu płyty zaprosiła takie gwiazdy jak Katarzyna Nosowska, Paulina Przybysz czy Karolina Kozak. Za swoje pierwsze dzieło artystka została nagrodzona złotą płytą, a za singiel promujący to wydawnictwo o tytule Bądź duży Nykiel otrzymała płytę diamentową. W 2016 roku wydała singiel Error, a jeszcze tego samego roku ukazał się album koncertowy piosenkarki Lupus Electro Error Tour powiększony o kilka nowych utworów. Jesienią 2017 roku ukazał się drugi album artystki zatytułowany Discordia. Płyta uzyskała nominację do nagrody „Fryderyka” w kategorii „Album roku elektronika”. Album promowany był singlami Total błękit i Kokosanki. Nykiel jest laureatką wielu konkursów i nagród, między innymi, Eska Music Awards oraz Queen Palm International Film Festival. Zdobyła także wiele nominacji, na przykład do MTV Europe Music Awards oraz Polsat SuperHit Festiwal. W 2019 roku wydała minialbum Origo, sprawiając swoim fanom wielką niespodziankę. Młoda piosenkarka szybko zyskała popularność i rzeszę wiernych fanów. Niedawna uczestniczka programu typu talent show obecnie sama ocenia i komentuje występy uczestników programu The Four. Bitwa o sławę. Dziewczyna nie spoczywa jednak na laurach, cały czas ciężko pracując i wydając kolejne utwory. W 2020 wydała singiel Atlantyk będący jej pierwszym utworem w stylu country.

Życie prywatne

Wokalistka bardzo chroni swoje życie prywatne, bardzo rzadko wypowiadając się na jego temat w mediach. Paradoksalnie tym samym jeszcze bardziej wzbudza zainteresowanie portali plotkarskich, które nie ustają w próbach odkrycia aspektów życia osobistego piosenkarki. Nie wiadomo też, czy serce Natalii jest zajęte i czy obecnie z kimś się spotka.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

46 − = 39

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Fryta 73.