1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Organek życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Organka

Organek, a właściwie Tomasz Organek, jest polskim piosenkarzem. Urodził się 30 listopada 1976 roku w Suwałkach.

Wykształcenie

W 2001 ukończył filologię angielską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Kariera

Zanim stał się gwiazdą sceny muzycznej pracował jako nauczyciel. Pasja do muzyki spowodowała jednak, że postanowił związać swoją przyszłość zawodową właśnie z tą branżą. W 2003 roku współtworzył zespół SOFA, w którym jest gitarzystą i wokalistą. Trzy lata później grupa nagrała debiutancką płytę Many Stylez, za którą otrzymała Fryderyka. W 2009 grupa wydała drugi album o tytule DoReMiFaSoFa, a w 2012 – trzeci pt. Hardkor i disko. Swoją obecność na rynku muzycznym Organek przejawiał też jako muzyk występujący gościnie na płytach znanych gwiazd. Można go usłyszeć na krążku duetu Jacaszek/Miłka zatytułowanym Sequel, u Andrzeja Smolika na płycie 3 i Kayah w albumie Skała.

W 2010 roku zaczął współpracować z Foxem - najpierw pojawił się w jego utworze Mind Goes Blank, a następnie nagrali wspólny numer zatytułowany Communication Breakdown.

W 2013 roku Tomasz założył zespół Ørganek, a już rok później ukazał się debiutancki album grupy zatytułowany Głupi. Najbardziej znane utwory z tego krążka to O, matko!, Głupi jaKate Moss. W 2014 roku Organek występował w ramach koncertów z cyklu Męskie Granie 2014 oraz podczas Orange Warsaw Festival 2014. W 2016 roku ukazał się drugi album grupy Ørganek noszący tytuł Czarna Madonna, a promowały go takie single jak: Wiosna, Missisipi w ogniu i Niemiłość. W kolejnych latach muzyk kontynuował współpracę w projekcie Męskie Granie - w ramach którego ukazały się Sobie i wam, Armaty, Nieboskłon i Wataha.

Organek jest jedną z bardziej znanych gwiazd muzycznych w Polsce. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród i występował na najpopularniejszych festiwalach w naszym kraju.

Życie prywatne

Muzyk niechętnie opowiada o swoim życiu prywatnym i nie wiadomo, czy obecnie jest z kimś związany. W 2017 roku Organek spowodował wypadek samochodowy będąc pod wpływem alkoholu. Piosenkarz w oficjalnym komunikacie przeprosił za swoje zachowanie.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 1

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Itokyl