1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Daria Zawiałow życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Darii Zawiałow

Daria Zawiałow jest polską piosenkarką. Urodziła się 18 sierpnia 1992 roku w Koszalinie.

Młodość

Pierwszą wielką pasją wokalistki był taniec towarzyski. Udało się jej zająć trzecie miejsce w mistrzostwach Europy swojej kategorii wiekowej. Jednak z powodu wypadku, w wyniku którego złamała trzy kręgi i przez dwa tygodnie leżała w szpitalu, zrezygnowała z tańca i zaczęła śpiewać. Jako dziecko spędzała wakacje u rodziny w Warszawie, na stałe przeprowadziła się tam w 2008 roku, by rozpocząć naukę w liceum o profilu muzycznym. W dzieciństwie brała udział w konkursach muzycznych i festiwalach.

Początki kariery

W 2009 roku wygrała jedną z edycji programu telewizyjnego Szansa na sukces, w której gościem specjalnym był zespół Wolna Grupa Bukowina. Dzięki wygranej miała szansę wystąpienia w koncercie „Debiuty” na Festiwalu w Opolu, gdzie wykonała piosenkę Era retuszera Kasi Nosowskiej. Po Szansie na sukces wygrała casting na chórzystkę w zespole Maryli Rodowicz, w którym śpiewała przez dwa lata. W 2012 roku pod pseudonimem D.A.R.I.A. opublikowała utwory Half Way to Heaven i Dwa światy. Zapowiadały one płytę Half Way to Heaven, która ostatecznie się nie ukazała. W latach 2013 i 2014 wzięła udział w dwóch edycjach programu X Factor.

Rozwój kariery

W czerwcu 2016 roku Zawiałow wystąpiła na festiwalu w Opolu z piosenką Malinowy chruśniak, która była zapowiedzią debiutanckiej płyty. Kilka miesięcy później ukazał się singiel Kundel bury. Debiutancka płyta artystki ukazała się w 2017 roku i nosiła nazwę A kysz!. Album został uhonorowany dwoma Fryderykami w kategoriach: albumu roku w muzyce alternatywnej oraz fonograficznego debiutu roku. W tym samym roku piosenkarka na potrzeby filmu Plan B w reżyserii Kingi Dębskiej nagrała cover utworu Jeszcze w zielone gramy oryginalnie wykonywanego przez Wojciecha Młynarskiego. Rok później wydała kolejny singiel pt. Nie dobiję się do Ciebie, który promował kolejną płytę wokalistki. Ta miała premierę w 2019 roku i została zatutyłowana Helsinki. Obecnie wokalistka cieszy się ogromną popularnością, często występuje na największych polskich festiwalach. Wystąpiła między innymi na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, a także festiwalach: Open’er w Gdyni, Orange Warsaw czy Spring Break w Poznaniu.

Życie prywatne

W 2016 roku wyszła za mąż za gitarzystę Tomasza Kaczmarka, który obecnie gra w zespole wokalistki. Para poznała się podczas udziału w programie X Factor. Daria przyjęła nazwisko męża, jednak karierę artystyczną kontynuuje pod nazwiskiem panieńskim.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

40 + = 48

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autorem jest Serecki.