1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Dawid Podsiadło życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Dawida Podsiadło

Dawid Podsiadło jest polskim wokalistą. Urodził się23 maja 1993 roku w Dąbrowie Górniczej.

X Factor

Początek kariery Dawida był bardzo niepozorny. W 2011 roku wziął udział w castingach do talent show X Factor, gdzie odpadł na etapie bootcampu. Chłopak nie poddał się jednak i już rok później ponownie zgłosił się do programu. Tym razem, bardziej przygotowany i odporniejszy na stres wywołał prawdziwą sensację, w każdym z etapów pokazując swój talent i umiejętności. Podsiadło zwyciężył w finale programu, nie wiedząc jeszcze wtedy, że wygrana ta oznacza przełom w jego życiu.

Kariera

Utalentowany wokalista swój debiutancki album Comfort & Happiness wydał w 2013 roku i od razu zachwycił zarówno słuchaczy, jak i krytyków muzycznych. Już w pierwszym tygodniu od premiery weszła na szczyt listy sprzedaży w Polsce. Za swoje pierwsze dzieło artysta otrzymał aż 4 statuetki Fryderyków. Rok później Podsiadło dołączył do grupy uczestniczącej w gwiazdorskim letnim festiwalu objazdowym Męskie Granie. Do tej pory zaśpiewał trzy utwory promujące różne edycje tej imprezy: Elektryczny, Wataha i Nieboskłon. Również w 2014 roku z zespołem Curly Heads wydał płytę Ruby Dress Skinny Dog. Kolejną solową płytę zatytułowaną Annoyance & Disappointment wydał już rok później, a album powtórzył sukces debiutu. Płyta zawierała takie przeboje jak: Pastempomat czy W dobrą stronę.

Gdy Podsiadło był już znanym i uwielbianym przez fanów twórcą postanowił zrobić sobie przerwę od koncertowania. Mężczyzna wrócił na scenę w 2018 roku w wielkim stylu. Pojawił się na głównej scenie podczas festiwalu Opener i zapowiedział trasę koncertową po największych miastach w Polsce. W tym samym roku wydał trzecią płytę zatytułowaną Małomiasteczkowy, która ugruntowała jego mocną pozycję na rynku muzycznym.

Obecnie Podsiadło jest jednym z najpopularniejszych wokalistów w Polsce. Ma na koncie współpracę z wieloma muzykami, jak Taco Hemingway, Flirtini, Ten Typ Mes, Paulina Przybysz, Rosalie czy Daria Zawiałow. Muzyk miał okazję koncertowania na największych festiwalach w kraju. W 2019 roku wraz z Taco Hemingwayem zagrał koncert na Stadionie Narodowym w Warszawie, zapełniając cały stadion fanami. Bilety na to wydarzenie wyprzedały się w kilka godzin.

Życie prywatne

Artysta rzadko udziela wywiadów, a jeśli już to robi, to skupia się w nich głównie na opowiadaniu o swojej pracy i muzyce. Prawie nigdy nie opowiada publicznie o swoim życiu prywatnym. Niewiele więc wiadomo o związkach wokalisty. W 2020 roku podczas jednego z ostatnich koncertów Dawid poinformował fanów, że nie jest już singlem, Media od razu podchwyciły temat i odkryły, że wybranką muzyka jest skrzypaczka Magdalena Laskowska, która gra w jego zespole.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

72 + = 78

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Zsuetam