1851 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Vito Bambino życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Vito Bambino

Vito Bambino, a właściwie Mateusz Dopieralski, jest polskim aktorem i piosenkarzem. Urodził się w Katowicach w 1988 roku.

Narodowość

Mateusz urodził się w Katowicach, lecz już kiedy miał 2 lata wraz z rodzicami i siostrą wyemigrował do Niemiec. Mieszka tam do dziś. Mówi biegle w języku niemieckim i polskim. Obywatelstwo polskie otrzymał w wieku 18 lat.

Kariera aktorska

W Niemczech Dopieralski jest uznanym i cenionym aktorem. Swoją karierę rozpoczął tam jeszcze w czasie studiów aktorskich, początkowo występując na deskach teatrów. W kolejnych latach zaczął pojawiać się na ekranach telewizorów, grając w niemieckich serialach i filmach.

Kariera muzyczna

Swoją drogę muzyczną rozpoczął w 2003 roku. Wtedy to wraz z zespołem Bitamina Mateusz wydał swoją pierwszą płytę zatytułowaną Listy Janusza. Niedługo później do współpracy zaprosił go Quebonafide, z którym wspólnie nagrali piosenkę Rumbelstilskin. Pod pseudonimem Vito Bambino powoli zyskiwał popularność w naszym kraju. Największą rozpoznawalność przyniósł mu utwór Dom pochodzący z czwartego albumu Bitaminy, Kawalerka. W kolejnych latach wraz z Bitaminą nagrał jeszcze cztery płyty, z czego premiera ostatniej odbyła się w 2019 roku. Rok później premierę miał debiutancki solowy album artysty pod tytułem Poczekalnia. Piosenkarz bardzo szybko zyskał rozgłos i zaczął być zapraszany do współpracy z innymi znanymi muzykami, tworząc wiele udanych i ciekawych projektów. Do współpracy zaprosiła Sanah, z którą nagrał piosenkę Ale jazz!. Utwór w ekspresowym tempie znalazł się na szczytach list przebojów, zapewniając jego twórcom sławę. Kolejnymi artystkami, które zapragnęły stworzyć duety z Mateuszem są: Kasia Sochacka i Natalia Szroeder. Wraz z Bitaminą nagrał też piosenkę z Dawidem Podsiadło.

Wszystko wskazuje na to, że Vito Bambino na stałe zagościł na polskim rynku muzycznym, a wraz z każdym kolejnym projektem coraz bardziej umacnia swoją pozycję. Udowadnia też, że jest bardzo utalentowanym i wszechstronnym muzykiem.

Życie prywatne

Artysta rzadko kiedy wypowiada się publicznie na temat swojego życia prywatnego i najbliższych mu osób. Wiadomo, że ma żonę. W 2020 roku podzielił się z fanami na Instagramie wiadomością, że został ojcem.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

71 − 67 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła