1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Quebonafide życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Quebonafide

Quebonafide, a właściwie Kuba Grabowski, jest polskim raperem i autorem tekstów. Urodził się 7 lipca 1991 roku w Ciechanowie.

Pseudonim i wizerunek

Pseudonim rapera jest połączeniem fraz Quebo, czyli imienia rapera, oraz pochodzącego z łaciny bona fides, które oznacza „działający w dobrej wierze”. Quebo znany jest ze swojego nietuzinkowego wizerunku, w tym kolorowych włosów i wszechobecnych tatuaży (posiada nawet tatuaż na wewnętrznej stronie dolnej wargi).

Początki kariery

Swoje pierwsze kroki na rynku muzycznym raper stawiał już w 2008 roku, jednak nie przyniosły mu oczekiwanego rozgłosu. Przełomowym momentem na samym początku muzycznej działalności Quebonafide była premiera jego mixtapu zatytułowanego Eklektyka. Stopniowo zaczął zdobywać rozpoznawalność w polskim środowisku hip-hopowym. W 2014 roku Quebo założył wytwórnię QueQuality. Rok później wydał swoją pierwszą płytę studyjną zatytułowaną Ezoteryka, która z czasem uzyskała status płyty platynowej, a jej twórca ruszył w pierwszą trasę koncertową o nazwie Ezoteryka Tour.

Rozwój kariery

Raper szybko poszerzał rzesze swoich fanów spragnionych hip-hopowej świeżości na polskim rynku muzycznym. Nie spoczął jednak na manowcach i już w 2017 roku ukazała się kolejna płyta artysty zatytułowana Egzotyka. Egzotyka stała się najlepiej sprzedającą płytą w Polsce w 2017 roku, a jej twórca jednym z najpopularniejszych i najbardziej docenianych twórców. Prawdziwą sensację przyniosła jednak współpraca z innym raperem, Taco Hemingwayem. Wspólnie nagrali płytę Soma 0,5 mg i ruszyli w promującą ją trasę koncertową. Najbardziej znany utwór z tego albumu, Tamagotchi, przez długi czas zajmował pierwsze miejsca wielu polskich list przebojów oraz stał się hitem mediów społecznościowych. W 2020 roku premierę miał czwarty krążek artysty zatytułowany Romantic Psycho. Jego popularność stale rośnie i odzwierciedla się w ilości fanów. Quebo jest bowiem pierwszym raperem w Polsce z milionem obserwujących na Instagramie. W ostatnich latach generuje olbrzymie zainteresowanie, co przejawia się choćby tym, że pięć jego płyt zajmuje miejsca w pierwszej szóstce oficjalnej listy najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Był pięciokrotnie nominowany do nagrody Fryderyków, w tym raz otrzymał nagrodę w kategorii „Album roku hip-hop” za płytę Soma 0,5 mg. Dwa razy nominowany był do nagrody Bestsellerów Empiku w kategorii „Muzyka polska ” za albumy Soma 0,5 mg oraz Egzotyka.

Życie prywatne

Mimo wielkiej popularności Kuba stara się chronić życie prywatne i niechętnie dzieli się jego szczegółami. Jego długoletnią dziewczyną była Roksana Kwiatkowską, której raper dedykował wiele swoich wczesnych utworów. Para rozstała się w marcu 2018 roku. Jeszcze w tym samym roku Quebo związał się z piosenkarką, Natalią Szroeder.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 4 = 4

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Pawel Dymanski.