1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Sanah życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Sanah

Sanah, a właściwie Zuzanna Irena Jurczak, jest polską wokalistką i autorką tekstów. Urodziła się 2 września 1997 roku w Warszawie.

Wykształcenie

Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec.

Pseudonim

Pseudonim wokalistki powstał po skróceniu angielskiej wersji pierwszego imienia piosenkarki, czyli Susannah.

Kariera muzyczna

Z muzyką była związana już od dzieciństwa. Już jako mała dziewczynka rozpoczęła naukę gry na skrzypcach, później zaczęła grać na pianinie. Swoją muzyczną karierę Sanah zaczęła od publikowania swoich autorskich piosenek w języku angielskim w internecie. To właśnie dzięki swojej internetowej aktywności zaczęła zdobywać pierwszych fanów i rozpoznawalność. Wcześniej próbowała swoich sił w programach muzyczno-rozrywkowych, takich jak The Voice i polskiej i brytyjskiej edycji Mam Talent, w żadnym jednak nie odniosła sukcesu. W 2015 roku zaczęła odnosić pierwsze sukcesy, miedzy innymi dostała się do gali finałowej 10. Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Ten Ton”, wystąpiła na Festiwalu Piosenki Anny German w Ciechocinku oraz uczestniczyła w Blue Note Poznań Competition 2015 . W 2019 roku Sanah wydała swój pierwszy minialbum zatytułowany Ja na imię niewidzialna mam. Na krążku znalazły się takie single jak Siebie zapytasz, Cząstka czy Proszę pana. Przełomowym momentem w karierze początkującej wokalistki było wydanie piosenki Szampan, która natychmiast stała się hitem, a teledysk do niej opublikowany w serwisie YouTube ma obecnie już ponad 43 miliony wyświetleń. Na początku 2020 roku została nominowana w trzech kategoriach do nagrody muzycznej Fryderyk. W maju natomiast wydała swój pierwszy album zatytułowany Królowa Dram, który bardzo szybko osiągnął sukces, lokując sie na szczycie listy sprzedaży. Na płycie znalazły się takie przeboje jak Melodia, Łezki me i Oto cała ja. We wrześniu Sanah wystąpiła na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu ze swoim nowym singlem zatytułowanym No sory. Piosenkarka zwyciężyła w plebiscycie „Od Opola do Opola”. W styczniu 2021 roku została laureatką w kategorii „Muzyka pop/rock” za album Królowa dram na gali wręczenia Bestsellerów Empiku 2020. Podczas gali wystąpiła dwukrotnie - w duecie z wokalistą Vito Bambino, wykonując ich wspólną piosenkę Ale jazz! - i drugi raz, śpiewając Królową dram w aranżacji z Igorem Walaszkiem.

Życie prywatne

Piosenkarka bardzo chroni swoją prywatność, nie wypowiadając się na tematy związane ze swoim życiem osobistym. Gwiazda woli skupiać się na kwestiach zawodowych. Nie wiadomo zatem, czy Sanah ma chłopaka lub czy obecnie się z kimś spotyka.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

44 − = 41

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license.; autor zdjęcia: Priyanka Bhambhani