1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

The Weeknd życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia The Weeknd

The Weeknd, a właściwie Abel Makkonen Tesfaye, jest kanadyjskim wokalistą. Urodził się 16 lutego 1990 roku w Scarborough.

Kariera

W 2010 roku Tesfaye zaczął publikować swoje utwory w serwisie YouTube pod pseudonimem The Weeknd. Rok później nagrał trzy mixtape’y – House of Ballons, Thursday oraz Echoes of Silence, które przyniosły mu pierwszy rozgłos i zostały połączone w kompilacji zatytułowanej Trilogy , która ukazała się w roku 2012. W tym samym czasie jego muzyka dotarła do Drake’a, który zaprosił go do współpracy na albumem Take Care.

Niedługo później wokalista podpisał kontrakt z wytwórnią Republic Records oraz założył własną wytwórnię XO. W 2013 roku wydał swój pierwszy album studyjny zatytułowany Kiss Land, który otrzymał pozytywne recenzje, ale nie odniósł komercyjnego sukcesu. Druga płyta artysty Beauty Behind the Madness, wydana dwa lata później, zmieniła ten stan rzeczy i sprawiła, że The Weeknd stał się jednym z najpopularniejszych muzyków pop. Na krążku znalazły się takie hity jak The Hills oraz I Can’t Feel My Face, które były obecne na listach przebojów na całym świecie. Jego sukces przypieczętował kolejny album – noszący tytuł Starboy, nad którym pracował z takimi gwiazdami, jak: Daft Punk, Kendrick Lamar i Lana Del Rey. W kolejnych latach współpracował z takimi artystami, jak Beyoncé, Kanye West, Pharrell Williams i Ariana Grande. Wielki sukces odniosły single Love Me Harder, I Feel It Coming czy Blinding Lights.

W 2016 roku artysta otrzymał nominację do Oscara za swój utwór zatytułowany Earned It, który promował film Pięćdziesiąt twarzy Greya.

The Weeknd jest dziś jednym z najczęściej słuchanych artystów na Spotify. Jest też laureatem dwóch nagród Grammy. Muzyk dostąpił zaszczytu i wystąpił podczas przerwy finału rozgrywek futbolu amerykańskiego Super Bowl, co jest największym dowodem na to, jak wielką gwiazdą jest w przemyśle muzycznym. Ostatnia płyta artysty, After Hours, pochodzi z 2020 roku.

Inne działalności

W 2019 roku spróbował swoich sił jako aktor, debiutując na wielkim ekranie w głośnym filmie braci Safdich pt. Nieoszlifowane diamenty.

Życie prywatne

W 2015 roku zaczął spotykać się z modelką Bellą Hadid. Ich związek przetrwał niecałe dwa lata, a po rozstaniu wokalista związał się z Seleną Gomez. Razem pojawili się na Gali MET w roku 2017. Relacja ta jednak szybko się skończyła, a muzyk wrócił do Belli Hadid. Para ostatecznie rozstała się w 2019 roku.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

8 + 2 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Pedro Mora