1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Bella Hadid życiorys

Życiorys i biografia Belli Hadid

Balla Hadid jest amerykańską modelką. Urodziła się 9 października 1996 roku w Los Angeles.

Pochodzenie i rodzina

Matka jest z pochodzenia Holenderką, a ojciec Palestyńczykiem. Modelka jest spokrewniona z Daherem Al Omerem, księciem Nazaretu oraz szejkiem Galilei. Ma starszą siostrę Bellę i brata, Anwara Hadida. Oboje również są modelami. Ma też dwie przyrodnie siostry od strony ojca: Marielle oraz Alanę.

Kariera

Pasją Belli w przeszłości było jeździectwo, z którego musiała niestety zrezygnować z powodu zachorowania na boreliozę. Jako modelka zadebiutowała w wieku 16 lat. W 2014 roku podpisała pierwszy profesjonalny kontrakt z agencją modelek IMG Models.

Przełom jej kariery nastąpił w 2014 roku, dzięki udziałowi w New York Fashion Week, podczas którego została dostrzeżona przez światowej klasy projektantów. Dzięki temu już w kolejnym roku prezentowała na wybiegach kolekcje największych marek i domów mody, takich jak: Tom Ford, Tommy Hilfiger, Marc Jacobs i Jeremy Scott. Niedługo potem zaczęła pojawiać się na europejskich pokazach mody, debiutując w roli modelki Chanel na wybiegu w Rzymie, a rok później prezentując podczas Tygodnia Mody w Paryżu marki, takie jak: Givenchy, Miu Miu i Chanel. Wkrótce została uznana najlepszą modelką roku, a tytuł ten otrzymała również w roku 2017.

Popularność Belli Hadid rosła z olbrzymią prędkością, a modelka nie mogła narzekać na brak pracy. Oprócz pracy na wybiegach brała udział w sesjach zdjęciowych dla najbardziej prestiżowych magazynów i czasopism, takich jak: „Vogue, „Elle”, „Harper's Bazaar”, „V Magazine”, „GQ”, „Glamour” czy „L'Officiel”. Była ambasadorką produktów Diora oraz marki Bulgari. Modelka występowała też w wielu kampaniach reklamowych, reklamując między innymi Topshop, Moschino, Balmain, Ralpha Laurena, oraz Givenchy.

Hadid to obecnie jedna z najpopularniejszych modelek, a w 2019 roku została uznana za najpiękniejszą kobietę na świecie.

Życie prywatne

Życie prywatne modelki skupia niesłabnące zainteresowanie mediów - o jej życiu uczuciowym niewiele jednak wiadomo. Jedynym medialnym związkiem Belli był ten z piosenkarzem o pseudonimie The Weeknd. Para zaczęła spotykać się w 2015 roku, a ich związek przetrwał wtedy dwa lata. W roku 2018 celebryci wrócili do siebie, ale relacja ta zakończyła się ponownie niecały rok później.

W 2014 roku Hadid została aresztowana pod zarzutem prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

5 + 2 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Georges Biard