1851 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Paulina Młynarska życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym dziennikarzem?

Życiorys i biografia Pauliny Młynarskiej

Paulina Młynarska jest polską dziennikarką oraz prezenterką telewizyjną i radiową. Urodziła się 15 listopada 1970 roku w Warszawie.

Rodzina

Paulina Młynarska jest córką słynnego artysty, Wojciecha Młynarskiego oraz aktorki Adrianny Godlewskiej. Ma starszą siostrę Agatę, która również jest dziennikarką, i młodszego brata Jana.

Kariera

Karierę w mediach zaczęła już jako nastolatka. W wieku 16 wystąpiła w głośnym filmie Kronika wypadków miłosnych w reżyserii Andrzeja Wajdy. Paulina wcieliła się tam w główną rolę, a odważne i erotyczne sceny z jej udziałem wywołały wiele kontrowersji. Dziewczyna nie ukończyła szkoły średniej i po premierze filmu wyjechała do Francji, gdzie aby się utrzymać zagrała w kilku filmach erotycznych z cyklu Różowa seria. Oprócz tego grywała w reklamach i wystąpiła w filmie Valmont w reżyserii Miloša Formana. Do Polski wróciła w 1992 roku i tutaj zaczęła występować w serialach i filmach. Wystąpiła w takich produkcjach jak: Panny i Wdowy, Do widzenia wczoraj. Dwie krótkie komedie o zmianie systemu, Wirus, Bar Atlantic, Sortez des rangs, Złotopolscy czy Niania.

Prawdziwą pasją, z którą postanowiła związać swoją dalszą karierę zawodową okazało się jednak dziennikarstwo. Pierwsze kroki w tej branży stawiała w radio. Pracowała w kilku stacjach radiowych, m.in. Tok FM, RMF FM, Radio Zet, Polskie radio czy Radio Kolor. Współpracowała z telewizyjnymi stacjami Polsat i TVN. W latach 2005–2007, 2008–2009 i 2011–2015 razem z Dorotą Wellman prowadziła program Miasto kobiet emitowany na antenie telewizji TVN Style. Młynarska prowadziła również programy takie jak: Interwencja, Żądło, Pytanie na śniadanie, Męski punkt widzenia, Kobieta Cafe. Od 2016 roku na kanale TVN Style regularnie pojawia się w cyklu Niebywałe, a od 2017 roku prowadziła serię dokumentalną Polacy z wyboru.

Paulina współpracuje także z prasą, dla której pisze felietony i artykuły. Pracowała dla miesięczników „Goniec Polski” i „Grazia” oraz dwumiesięcznika „To twój moment”. Jej artykuły i wywiady można przeczytać także w takich magazynach jak: „Marie Claire”, „Viva!”, „Twój Styl”, „Gala”, „Party”, „Grazia” i „Flesz”.

Inne działalności

Młynarska jest autorką siedmiu książek. Oprócz działalności pisarskiej i dziennikarskiej kobieta prowadzi zajęcia jogi i medytacji oraz współorganizuje kobiece wyprawy do Azji. Często wypowiada się na tematy kontrowersyjne i jest zadeklarowaną feministką.

Życie prywatne

Dziennikarka była zamężna czterokrotnie. Żadne z jej małżeństw nie przetrwało jednak próby czasu. Ze swoim pierwszym mężem ma córkę Alicję, która przyszła na świat w 1992 roku. Obecnie kobieta jest singielką i od 2018 roku mieszka na Krecie. W 2021 roku zrobiło się o niej głośno w mediach za sprawą podwójnej mastektomii, której się poddała. Zabieg został wykonany w celach profilaktycznych po tym, jak wykryto u niej zmiany morfologiczne, świadczące o wysokim ryzyku zachorowania na złośliwego raka piersi. 

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

66 − = 64

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Ja Fryta