1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Krzysztof Stanowski życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym dziennikarzem?

Krzysztof Stanowski jest polskim dziennikarzem, publicystą, youtuberem i właścicielem grupy Weszło. Popularność zyskał wraz z powstaniem Kanału sportowego.

Kim jest Krzysztof Stanowski?

Dziennikarz przyszedł na świat 21 lipca 1982 r. w Warszawie. Krzysztof Stanowski wykształcenie zdobywał w rodzinnym mieście. Uczęszczał do IX LO. Po zdanej maturze zapisał się na studia dziennikarskie.

Krzysztof Stanowski początki kariery dziennikarskiej

Jego pierwszym zetknięciem z dziennikarskim światem był staż w Przeglądzie sportowym. Pisał też na łamach Naszej Legii w latach 1997-2001. W 2005 r. został szefem działu piłkarskiego swojej pierwszej redakcji.

Teksty Stanowskiego można było również czytać na łamach m.in. Super Expressu, Dziennika, czy Futbolu.

Pracował również jako korespondent sportowy. Nadawał m.in. z Japonii oraz Korei.

Krzysztof Stanowski Weszło

Dziennikarz należy do grona założycieli grupy Weszło. Powstała ona w 2008 r. Na grupę składała się strona i telewizja internetowa oraz Weszło Travel (biuro podróży), z którym fani piłki nożnej mogą wyjechać na mecze.

Dziennikarz w 2018 r. zaangażował się w powstanie i prowadzenie klubu piłkarskiego KTS Weszło, do którego ściągał piłkarzy z Demokratycznej Republiki Konga.

Kanał sportowy

Kanał sportowy został zawiązany pod koniec 2019 r. Z kolei pierwszy odcinek wyemitowano już w marcu 2020 r.

Właścicielami i założycielami kanału są Stanowski, Michał Pol, Mateusz Borek i Tomasz Smokowski. Dziennikarze stworzyli kanał z pogranicza telewizji i publicystyki internetowej. Do jego promocji początkowo wykorzystywali swoje prywatne profile w social mediach.

Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Kanał sportowy już kilka dni po jego założeniu obserwowało ponad 50 tys. użytkowników.

Internetowy projekt był dobrze przemyślaną inwestycją. Świadczy o tym chociażby startowy budżet, który wynosił 200 tys. zł.

Pierwszym stworzonym przez nich programem była Misja Futbol (obecnie Moc Futbolu). Jednym z popularniejszych formatów jest Hejt Park, który pojawił się w czasie trwania pandemii. Program charakteryzował się nie tylko zapraszaniem ciekawych (niekoniecznie związanych ze sportem gości), ale również możliwością zadawania pytań na żywo przez widzów. Do jednych z popularniejszych odcinków należą te z duetem: Krzysztof Stanowski i Jaś Kapela, Marcin Najman, czy Sławomir Mentzen.

Na Kanale sportowym pojawiały się również transmisje na żywo. Kanał współpracował z Telewizją Polską, chociażby przy Mistrzostwach Europy 2020.

Na fali popularności powstała też strona internetowa o nazwie Kiosk kanał sportowy. Można znaleźć na niej ich własne wydawnictwa: książki i czasopisma.

Krzysztof Stanowski poglądy i kontrowersje

Rozmowy i materiały, które dziennikarz zamieszcza na YouTubie często wzbudzają kontrowersje wśród użytkowników. Jego zachowanie bywa określane mianem wulgarnego i tabloidowego.

Już w 2017 r. w związku z książką Stan Futbolu pozwał go Dariusz Tuzimek. Po procesie o naruszenie dóbr osobistych Stanowski i wydawca książki musieli przeprosić dziennikarza. Stanowski nie zastosował się jednak do wyroku i ostatecznie jego konto zajął komornik.

Dziennikarz zabrał też głos w głośnej medialnie sprawie piłkarza i organizowanej przez jego byłą partnerkę zbiórki na leczenie dziecka. Mowa oczywiście o Rzeźniczaku.

Krzysztof Stanowski i Jakub Rzeźniczak nagrali wspólnie odcinek w serii Dziennikarskie zero.

Zdecydowanie najwięcej kontrowersji wywołał materiał, który poświecił rozwojowi kariery jednej z popularnych w ostatnim czasie celebrytek. Sprawa Krzysztof Stanowski - Natalia Janoszek zelektryzowała internautów. Dziennikarz w prawie trzygodzinnym materiale dowodzi, że Janoszek miała oszukać widzów oraz media i zmyślić większość faktów na temat swojej bollywoodzkiej kariery aktorskiej. 28 lipca 2023 r. Stanowski, wbrew zakazowi sądowemu, opublikował na YouTubie obszerny film o celebrytce, który w jeden dzień obejrzano ponad milion razy.

Krzysztof Stanowski żona i życie prywatne

Znany jest z tego, że stara się strzec swojego życia prywatnego. Przykładowo w wyszukiwarkę bezowocnie można wpisywać hasło: Krzysztof Stanowski majątek. Wiadomo natomiast, jak wygląda jego dom pod Warszawą, w Lesznowoli, gdzie mieszka wraz z rodziną. Stanowski nagrywa tam czasem materiały na swój kanał. Znana jest również informacja, jaki Krzysztof Stanowski ma wzrost. Mierzy około 180 cm.

Wraz z Martą mają dwóch synów, Leona i Aleksandra. Żona Krzysztofa Stanowskiego pracuje jako dietetyczka.

Stanowski w młodości był harcerzem. Prywatnie jest kibicem FC Barcelony.

Krzysztof Stanowski książki zaczął wydawać w 2016 r. Debiutował tytułem Stan futbolu. Jest również autorem biografii Wojciecha Kowalczyka, Grzegorza Szamotulskiego oraz Andrzeja Iwana. Głośną biografię Iwana Krzysztofa Stanowskiego zatytułował Spalony. Wraz z Robertem Mazurkiem, w celach charytatywnych, napisał też tomik wierszy pt. Kmioty polskie.

Stanowski jest jednym z najpopularniejszych w social mediach dziennikarzem w Polsce. Jego konto na Facebooku i Twitterze obserwuje łącznie niemal milion osób. Krzysztof Stanowski Twitter wykorzystywał do bieżącego komentowania wydarzeń sportowych oraz nagłaśniania działań charytatywnych.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

5 + = 14

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła