1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Paulla życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Paulii

Paulla, a właściwie Paulina Ignasiak, jest polską wokalistką i celebrytką. Urodziła się 30 stycznia 1979 roku w Pleszewie.

Wykształcenie

W 1995 roku ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną Pierwszego Stopnia, gdzie uczyła się gry na fortepianie i gitarze.

Kariera

Już jako dziecko postanowiła związać swoją przyszłość z muzyką. Jej droga do świata show-biznesu była jednak długa. W 1995 roku zajęła pierwsze miejsce w konkursie Talent '95 zorganizowanym przez Gazetę Wyborczą. Rok później zajęła drugie miejsce w programie Śpiewać każdy może. Po zajęciu drugiego miejsca na Festiwalu Piosenki Angielskiej w Brzegu została zaproszona do udziału w Szansie na sukces, gdzie wystąpiła w odcinku, którego gościem specjalnym była Natalia Kukulska. W 2002 roku Paulla dotarła do półfinału w programie Idol. W kolejnym roku wzięła udział konkursie Drzwi do kariery organizowanym przez Michała Wiśniewskiego. Zajęła tam drugie miejsce.

W 2008 roku postanowiła wreszcie pokazać swój talent i umiejętności na autorskiej płycie. Debiutancka płyta zatytułowana Nigdy nie mów zawsze zyskała status platynowej, a promowały ją single: Od dziś, I prosto w serce i Dwa słowa dla życia. Szczególnie pierwszy z nich zapewnił Paulli rozpoznawalność. Jej druga płyta ukazała się w 2010 roku, ale nie powtórzyła sukcesu debiutanckiego albumu.

W 2015 wydała single Nigdy o Tobie nie zapomnę i Kocham Cię dalej. Dwa lata później ukazał się jej kolejny utwór Chcę tam z Tobą być, z którym zakwalifikowała się do polskich eliminacji do 62. Konkursu Piosenki Eurowizji. W konkursie finałowym selekcji Paulla zajęła 8. miejsce. Po tym wydarzeniu na jakiś czas usunęła się z show-biznesu - wyprowadziła się z miasta i zamieszkała w domku w lesie.

W 2020 roku Paulla ogłosiła, że wraca na scenę. Jej muzyczny powrót zbiegł się w czasie ze śmiercią Krzysztofa Krawczyka, którego jest wielką fanką. Wokalistka postanowiła oddać mu i nagrała własną wersję piosenki To, co dał nam świat, którą opublikowała w sieci. Celebrytka oznajmiła też, że czerwcu tego roku planuje wypuścić klubowy singiel.

Metamorfoza

Kobieta bardzo zmieniła się od momentu rozpoczęcia swojej kariery. Ze stonowanej i raczej skromnej kobiety Paulla przeistoczyła się w sceniczną diwę. Patrząc na jej zdjęcia sprzed lat, naprawdę trudno poznać, że to ta sama osoba. Po pierwszych sukcesach zaczęła bawić się wizerunkiem, ubierając odważniejsze i bardziej kolorowe kreacje. Przede wszystkim zaczęła zmieniać fryzurę i znacznie skróciła włosy. Celebrytka nie ukrywa też, że jest fanką zabiegów estetycznych i operacji plastycznych.

Życie prywatne

Ma syna Adama, który urodził się w 2008 roku. Ojcem dziecka jest ówczesny partner piosenkarki, gitarzysta Adam Konkol. W 2010 roku Paulla wyszła za mąż za modela Rafała Wojtysiaka. Związek nie przetrwał jednak próby czasu i para rozwiodła się w 2015 roku. Obecnie Paulla jest szczęśliwie zakochana i przeżywa drugą młodość u boku partnera.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

94 − = 88

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: newsrm.tv