1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Anja Rubik życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Anji Rubik

Anja Rubik jest polską modelką. Urodziła się 12 czerwca 1983 roku w Rzeszowie.

Kariera

Swoje pierwsze kroki w świecie modelingu stawiała już jako nastolatka. Gdy miała 13 lat wzięła udział w konkursie Elite Model Look, a następnie dołączyła do agencji D’ivision Model. W wieku 15 lat zadebiutowała na pokazie mody w Mediolanie. Po sukcesie, jaki odniosła na swoim pierwszym pokazie przeniosła się do Paryża, a następnie do Nowego Jorku. Jej kariera zaczęła nabierać tempa, a ona sama zaczęła być rozchwytywana przez prestiżowe agencje modelingowe. W 2005 roku Anja Rubik wystąpiła w pierwszych dużych kampaniach reklamowych dla marek największych na świecie. Niedługo potem zaczęła pojawiać się na wybiegach u największych projektantów. Pojawiała się tez w kampaniach reklamowych dla Diora, Valentino, Ralpha Laurena, Armaniego, Chanel. Uczestniczyła w pokazach mody u Stelli McCartney, Karla Lagerfelda czy Gucci’ego. W swojej karierze ponad czterdzieści razy pojawiała się na okładkach magazynu „Vogue”.

W 2010 roku w rankingu Top 50 Models Rubik zajęła trzecie miejsce, a trzy lata później odebrała statuetkę Najlepsza modelka podczas Elle Style Awards. Rok później stworzyła kolekcję ubrań dla marki Mohito oraz wypuściła do sprzedaży autorski zapach Original. Od tego samego roku pełni funkcję ambasadora marki biżuterii Apart i występuje w reklamach promujących tę markę.

W latach 2014-2015 była prowadzącą programu Project Runaway. Gościnnie występowała też w programie Top Model. Obecnie jest dyrektorem artystycznym magazynu o modzie „25 Magazine”.

Dzięki swojej charakterystycznej urodzie, wytrwałości i talentowi uznawana jest za jedną z najpiękniejszych i najbardziej docenianych modelek w branży. Jest też jedną z najbardziej rozpoznawalnych modelek na świecie.

Kampania #sexedpl

W 2017 roku o Rubik zrobiło się głośno w kontekście kampanii, której jest autorką. Jest to kampania społeczna, której celem jest poszerzanie świadomości seksualnej, zwłaszcza u młodych osób. Akcja #sexedpl, która składała się z kilkunastu 60-sekundowych filmów dotyczących ważnych tematów edukacji seksualnej. Publikowane były na platformach internetowych i mediach społecznościowych. Celem tej akcji jest, by seks przestał być w Polsce tematem tabu, a kwestie z nim związane zaczęły być omawiane w sposób naturalny i bezpośredni. Podniesienie świadomości w tym aspekcie ma pomóc w poprawieniu statystyk związanych z zachorowaniem na HIV, infekcjami przekazywanymi drogą płciową oraz niechcianymi ciążami. Rubik stworzyła również podręcznik do edukacji seksualnej przeznaczony dla młodych ludzi. Do współpracy przy jego tworzeniu zaprosiła profesjonalistów - lekarzy, aktywistów, edukatorów i psychologów.

Życie prywatne

W 2011 poślubiła serbskiego modela, Sashę Knezevicia. Para bardzo chętnie udzielała się razem w przestrzeni publicznej - pozowali wspólnie na okładki magazynów, występowali razem w kampaniach reklamowych oraz pokazywali się na imprezach branżowych i ściankach. Małżonkowie rozwiedli się jednak po 5 latach wspólnego życia, a ich rozstanie było głośno komentowane w mediach.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 60 = 64

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Fryta 73