1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Agata Młynarska życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym dziennikarzem?

Życiorys i biografia Agaty Młynarskiej

Agata Młynarska jest polską dziennikarką i prezenterką. Urodziła się 23 marca 1965 roku w Warszawie.

Wykształcenie

Ukończyła studia na Wydziale Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.

Kariera

Swoją karierę zawodową rozpoczęła w 1990 roku od pracy w Telewizji Polskiej. Zadebiutowała w programie 2 stacji w roli prowadzącej program Obserwator. Rok później wraz z Jurkiem Owsiakiem prowadziła program Róbta, co chceta! oraz pomagała mu w prowadzeniu relacji ze zbiórek w ramach finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Innymi programami, z którymi związana była dziennikarka były: teleturniej Krzyżówka szczęścia, program rozrywkowy Szkoła kłamców, talk-show Świat kobiet oraz śniadaniówka Pytanie na śniadanie. W tym ostatnim widzowie mogli ją oglądać w roli prowadzącej aż do momentu jej odejścia z Telewizji Polskiej we wrześniu 2006 roku. Młynarska postanowiła wtedy, że przejdzie do konkurencyjnej stacji - Polsatu. Tam została nie tylko prezenterką, ale i szefową Nowych Projektów. Prowadziła teleturniej dla uczniów gimnazjów Eureko, ja to wiem!, a następnie wraz z Jerzym Kryszakiem prowadziła program Dzień Kangura. W 2010 roku z Krzysztofem Ibiszem prowadziła program rozrywkowy On i ona. Spełniała się też w roli konferansjerki - na przykład podczas Sopot TOPtrendy Festiwal i Sylwestrowej Mocy Przebojów. W 2011 roku została prowadzącą programu Jaka ona jest w Polsat Cafe. W tym samym roku prowadziła audycję Ona rozmawia na antenie Radia PiN.

W 2016 roku Młynarska ponownie nawiązała współpracę z TVP, gdzie została prowadzącą Świat się kręci. W tym samym roku została dyrektorem rozwoju telewizji TLC Polska. W 2018 roku związała się ze stacją TVN Style, gdzie prowadziła program Eks-tra zmiana. Rok później można ją było oglądać w programach Bez tabu, Włącz zdrowie oraz Kobiety bez tabu w TVN Style.

Inne działalności

Dziennikarka jest osobą bardzo zaangażowaną na rzecz praw kobiet. Jest założycielką portalu internetowego onaonaona.com i pomysłodawczynią festiwalu Teraz one w Łodzi. W 2017 roku Młynarska wydała książkę zatytułowaną Moja wizja.

Rodzina

Agata Młynarska jest córką piosenkarza Wojciecha Młynarskiego. Ma dwoje rodzeństwa: siostrę Paulinę, która również jest dziennikarką i aktywistką oraz brata Jana.

Życie prywatne

W 1984 poślubiła historyka Leszka Kieniewicza, z którym ma dwóch synów: Stanisława i Tadeusza. Para rozstała się po 10 latach wspólnego życia, a kolejnym wybrankiem Młynarskiej był Jerzy Porębski, za którego wyszła za mąż. Małżeństwo to przetrwało jednak tylko rok. W latach 2006–2008 dziennikarka była związana z prezenterem pogody Jarosławem Kretem. Ta relacja również przeszła do historii. W 2014 roku wyszła za mąż za przedsiębiorcę Przemysława Schmidta. Agata oprócz dwóch biologicznych synów ma też dwie przybrane córki: Sylwię i Alicję, które adoptowała i wychowała.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

51 − 47 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: https://flickr.com/photos/96799800@N07/