1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Hanna Lis życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym dziennikarzem?

Życiorys i biografia Hanny Lis

Hanna Lis jest polską dziennikarką i prezenterką telewizyjną. Urodziła się 13 maja 1970 roku w Warszawie.

Wykształcenie

Ukończyła italianistykę na Uniwersytecie Warszawskim.

Kariera

Karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku w Telewizji Polskiej. Została tam prowadzącą Teleexpressu oraz prowadziła takie programy jak Klub dobrej książki, Twój dekalog oraz Stopklatka. Współpracę z telewizją publiczną zakończyła w 2001 roku, przechodząc do konkurencyjnej stacji TV4, gdzie była prowadzącą i wydawcą Dziennika. Dwa lata później zaczęła pełnić tam rolę kierownika zespołu redakcyjnego. Następnie przeniosła się do Polsatu, gdzie w 2007 roku była prezenterką Wydarzeń. Po roku postanowiła powrócić do TVP, gdzie przez dwa lata prezentowała główne wydanie Wiadomości. W 2009 roku Lis została dyscyplinarnie zwolniona z powodu naruszenia zasad etyki dziennikarstwa. Wróciła w 2012 roku do TVP2 i prowadziła tam Panoramę. Dodatkowo prezentowała cykl Kobiecy punkt widzenia dla programu Pytanie na śniadanie.

W latach 2014-2016 przedstawiała Po przecinku na TVP Info. Po tym okresie Hanna Lis została ponownie została zwolniona z TVP2. Po utracie pracy Lis została szefową działu Styl serwisu NaTemat.

Od 2016 roku współpracowała z TVN Style, gdzie tworzyła program Bez planu. Dwa lata później została gospodynią talk-show Między słowami w Polsat Cafe. W czerwcu 2020 prowadziła program kulinarny Moje smaki w serwisie Onet.pl.

Inne działalności

Dziennikarka ma na swoim koncie epizod filmowy - w 2002 roku w Rób swoje, ryzyko jest twoje. W 2016 roku można ją było oglądać w pierwszej edycji programu Azja Express, gdzie partnerował jej projektant Łukasz Jemioł.

Życie prywatne

W latach 1989–1998 jej mężem był Robert Smoktunowicz. Miłość ta nie przetrwała jednak próby czasu i para postanowiła się rozwieść. Przez kolejne lata Hanna pozostawała w nieformalnym związku z biznesmenem Jackiem Kozińskim, z którym ma dwie córki: Julię oraz Annę. W 2006 roku w mediach pojawiła się informacja o romansie dziennikarki z Tomaszem Lisem. Związek ten budził szczególne kontrowersje z powodu wcześniejszego rozstania Lisa z Kingą Rusin, która był przyjaciółką Hanny Smoktunowicz. W mediach spekulowano, że to właśnie romans z dziennikarką był powodem rozstania Tomasza i Kingi.

Para stanęła na ślubnym kobiercu w 2007 roku, a Hanna oficjalnie przyjęła nazwisko męża. W 2018 roku doszło do głośnego rozstania małżeństwa dziennikarzy.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

86 + = 89

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Serecki