1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Mikołaj Roznerski życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym aktorem?

Życiorys i biografia Mikołaja Roznerskiego

Mikołaj Roznerski jest polskim aktorem. Urodził się 6 grudnia 1983 roku we Wrocławiu.

Wykształcenie

W 2008 roku aktor ukończył filię Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, a także zdobył dyplom Wydziału Teatralnego Akademii Sztuk Scenicznych w Pradze.

Kariera

Swoje pierwsze kroki w branży aktorskiej stawiał już rok przed ukończeniem studiów. Wtedy to związał się z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie. W międzyczasie zaczął się pojawiać z polskich serialach, grając w większości epizodyczne role. Zaczął od występów w takich serialach jak: Pierwsza miłośćŚwiat według KiepskichNa dobre i na złe czy Biuro kryminalne. W kolejnych latach Roznerski pojawiał się w takich produkcjach jak 39 i półOjciec Mateusz, Usta ustaKomisarz AlexNa WspólnejRodzinka.plPrawo Agaty, Singielka oraz Druga szansa. Szansa na popularność i rozgłos nadeszła w 2012 roku, gdy aktor dołączył do obsady jednego z najpopularniejszych polskich produkcji - M jak miłość. Rola Marcina Chodakowskiego przyniosła mu ogromną popularność i określiła kolejne lata pracy zawodowej. W postać tę wciela się od 2003 roku do dziś. Widzowie pokochali Roznerskiego i z chęcią oglądają jego życiowe perypetie na ekranie telewizora.

Na dużym ekranie zadebiutował w 2012 roku w roli młodego ochroniarza Himka w filmie Macieja Żaka zatytułowanym Supermarket. W 2017 roku gwiazdor wystąpił w filmach Porady na zdrady i Volta, które pomogły mu przebić się do pierwszej ligi popularnych polskich aktorów. Oprócz tego, na swoim koncie ma także role w filmach, takich jak: Chce się żyć, 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach i Narzeczony na niby. Filmografia aktora szybko się powiększa o mniejsze i większe role. Obecnie jest jednym z najbardziej rozchytywanych aktorów młodego pokolenia, najczęściej obsadzany do ról amantów i bohaterów komedii romantycznych. Aktor uważany jest za jednego z najprzystojniejszych mężczyzn w polskiej branży filmowej.

Mimo rozwoju swojej kariery filmowej i telewizyjnej Mikołaj nie przerwał pracy scenicznej, od której zaczęła się jego przygoda z aktorstwem. W 2018 wystąpił w roli Tarzana w spektaklu Jaskiniowcy w reżyserii Marka Rębacza, a następnie pojawił się w produkcji warszawskiego Teatru Gudejko zatytułowanej Dwoje na huśtawce autorstwa Williama Gibsona.

Życie prywatne

Życie uczuciowe aktora było pełne zawirowań. Aktor związany był z różnymi aktorkami, między innymi, z Martą Juras, aktorką, którą poznał na planie serialu M jak Miłość. Para ma syna, Antoniego, którym, mimo rozstania, opiekują się wspólnie. Po rozstaniu z Martą Roznerski związał się z Olgą Bołądź, którą poznał podczas prób do musicalu Chopin musi umrzeć. Związek ten jednak nie przetrwał, a portale plotkarskie spekulowały na temat romansów Mikołaja z kolejnymi aktorkami, między innymi, Alicją Bachledą-Curuś i Weroniką Rosati. Niedługo potem aktor spotykał się z Marceliną Zawadzką, jednak szybko się rozstali. Obecnie związany jest z Adrianą Kalską, aktorką znaną z serialu M jak miłość.

Wybrana filmografia

 • 2012: Supermarket – Himek
 • 2013: Chce się żyć – Tomek Rosiński
 • 2014: Karuzela – Rafał
 • 2015: Karbala – Różdżyński „Rożen”
 • 2016: Kochaj! – Jurek
 • 2016: 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach – Tomasz
 • 2017: Porady na zdrady – Maciej Woltyński
 • 2018: Narzeczony na niby – Barnaba
 • 2019: Diablo. Wyścig o wszystko – „Kieł”
 • 2019: Miszmasz, czyli kogel-mogel 3 – Paweł, chłopak Agnieszki
 • 2019: Fighter – Marek „Pretty Boy” Chmielnicki
 • 2019: Jak poślubić milionera? – Maciej
 • 2020: Asymetria – Piotr Sternik

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 54 = 60

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Serecki