1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Malwina Wędzikowska życiorys

Życiorys i biografia Malwiny Wędzikowskiej

Malwina Wędzikowska jest polską projektantką mody i stylistką. Urodziła się 24 lutego 1981 roku w Łodzi.

Wykształcenie

W 2005 ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi.

Kariera

Pierwsze kroki w mediach stawiała jako projektantka i stylistka. Przygotowywała kostiumy do wielu programów telewizyjnych, do których należą między innymi The Voice of PolandTaniec z gwiazdami czy Top Model. Wędzikowska projektowała także kostiumy i scenografię do wielu etiud i sztuk teatralnych, a także produkcji filmowych. Za swoje osiągnięcia w tej branży otrzymała wyróżnienie Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR. Zza kulis bardzo szybko udało jej się przedostać przed kamery. W 2018 roku zadebiutowała jako prowadząca programów Ostatnia szansa i Druga twarz na antenie telewizji TTV. W programach dokonywała metamorfoz uczestników, którzy potrzebowali wskazówek i rad, jak się ubierać. Obecnie jest stylistką Maryli Rodowicz. Celebrytka realizuje się również jako projektantka. Stworzyła, między innymi, kolekcję dżinsów dla amerykańskiego reżysera, Davida Lyncha.

Wędzikowska to aktualnie jedna najpopularniejszych i najbardziej cenionych stylistek gwiazd. 

Choroba

W 2019 roku gwiazda poinformowała fanów, że zmagała się z poważną chorobą i walczyła o życie. Lekarze podejrzewali sepsę. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego leczenia stylistka wyzdrowiała.

Życie prywatne

W przeszłości przez pięć lat mężem kostiumografki był producent telewizyjny Rinke Rooyensem. Małżeństwo to nie przetrwało jednak próby czasu i para postanowiła się rozstać. Kilka lat później media spekulowały, że Wędzikowska spotyka się z Kubą Wojewódzkim - żadne z nich nigdy nie odniosło się do tych plotek. Obecnie nie wiadomo, czy serce stylistki jest zajęte. Kobieta skupia się na pracy i promowaniu jej w mediach - często pojawia się na wydarzeniach branżowych i udziela wywiadów. Malwina jest też bardzo aktywna na swoim Instagramie. Chętnie dzieli się zdjęciami i faktami ze swojego życia z fanami.

Malwina jest kuzynką Anny Wendzikowskiej, znanej dziennikarki i prezenterki telewizji TVN.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 4

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Piotr Drabik