1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Anna Wendzikowska życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Anny Wendzikowskiej

Anna Wendzikowska jest polską celebrytką, reporterką i prezenterką telewizyjną. Urodziła się 7 września 1981 roku w Warszawie.

Wykształcenie

Studiowała w Prywatnej Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Jest absolwentką dziennikarstwa. Rozpoczęła naukę na Uniwersytecie Warszawskim, ostatecznie skończyła studia w London Metropolitan University na kierunku media cyfrowe.

Kariera dziennikarska i telewizyjna

Anna Wendzikowska jest dziennikarką związaną ze stacją TVN. Jest reporterką w programie Dzień dobry TVN, przeprowadza wywiady z aktorami, gwiazdami Hollywood i twórcami filmowymi. Na kanale TVN Fabuła prowadziła swój program, PytAnia o Hollywood, czyli gwiazdy bez tajemnic. Wystąpiła też jako uczestniczka w Tańcu z Gwiazdami, w którym wraz ze swoim partnerem tanecznym zajęła 10. miejsce oraz w kulinarnym show Ugotowani.

Kariera aktorska

Anna zadebiutowała przed kamerami w 2001 roku w serialu Lokatorzy. Na dużym ekranie pojawiła się w 2003 roku w filmie Nienasycenie w reżyserii Wiktora Grodeckiego oraz w filmie Show Macieja Ślesickiego. W kolejnych latach występowała w takich serialach jak Dziki, Kryminalni, Pierwsza miłość, Londyńczycy czy Klan. W 2007 roku zagrała w teledysku do piosenki Kill The Pain zespołu Poise Rite. Wcieliła się też w postać Moniki Ochman w serialu M jak Miłość.

Życie prywatne

W 2007 roku wyszła za mąż za Christophera Combe, którego poznała podczas pobytu w Londynie. Wybranek reporterki był pół Grekiem i pół Amerykaninem. Para miała dwa śluby – jeden w Las Vegas, a drugi w Polsce. Małżeństwo rozstało się po trzech latach. W 2014 roku Ania Wendzikowska związała się z wokalistą zespołu Audiofeels, Patrykiem Ignaczakiem, z którym zaręczyła się rok później. W styczniu 2015 roku dziennikarka urodziła córkę, Kornelię, jednak wkrótce jej związek z muzykiem dobiegł końca. W 2018 roku Anna Wendzikowska urodziła drugą córeczkę, Antoninę, która jest owocem związku z Janem Bazylem.

Wpadki dziennikarskie

Anna ma na swoim koncie kilka wpadek, które były szeroko komentowane w mediach. W marcu 2015 roku podczas wywiadu z aktorką Sigourney Weaver, przyznała, że nie zna nazwiska Jerzego Grotowskiego, wybitnego reżysera i teoretyka teatru. W tym samym roku zgodziła się przeprowadzić wywiad z nieżyjącym pisarzem, Charlesem Bukowskim. Dziennikarka spotkała się z krytyką, gdy w 2016 roku komentowała galę wręczania Oscarów. Kontrowersje wzbudził także jej udział w programie Ugotowani. Wyśmiano jej brak dystansu do siebie i programu oraz wyniosłość.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 18 = 24

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autorem jest Fryta 73.