1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Karolina Korwin Piotrowska życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym dziennikarzem?

Życiorys i biografia Karoliny Korwin Piotrowskiej

Karolina Korwin Piotrowska jest polską dziennikarką i prezenterką telewizyjną. Urodziła się 13 stycznia 1971 roku w Warszawie.

Wykształcenie

W 1994 roku ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim.

Kariera radiowa

Swoją przygodę z dziennikarstwem zaczęła od pracy w Radio Kolor, z którym zaczęła współpracę jeszcze w czasie studiów. W 1995 roku przeszła do Radia Zet, gdzie prowadziła audycje związane z kulturą i filmem, takie jak Klub Radia ZetFilmzetMniej więcej serio czy Weekend z Radiem Zet. Podczas nagrywania audycji udało jej się przeprowadzić wywiady z takimi legendami jak Steven Spielberg czy Roman Polański. W 2002 roku po raz kolejny postanowiła zmienić stację i tym razem wybór padł na Radio PIN, gdzie prowadziła między innymi: W kinie i na kanapie oraz Bez cukru. Od 2018 roku prowadzi z Michałem Figurskim program Najgorsze państwo świata na antenie Antyradia, a rok później została gospodynią audycji Kino na podsłuchu.

Kariera telewizyjna

W latach 1994-1997 pracowała dla Telewizji Polskiej, gdzie prowadziła program Filmidło. W 1998 przeszła do telewizji E!Entertaintment, gdzie pracowała do 2001 roku. W 2006 roku związała się z telewizją TVN, gdzie w TVN Style przez 11 lat prowadziła program Magiel towarzyski, gdzie wraz z Tomaszem Kinem oceniała polską branżę rozrywkową, świat polityki i mediów. W 2010 roku Korwin Piotrowska została jurorką w programie Top Model. Zostań modelką, w którym uczestniczyła przez dwa sezony. W latach 2013–2016 była komentatorką w programie Na językach, prowadzonym przez Agnieszkę Szulim. Od roku 2017 prowadziła autorski program Sława. Rok później zakończyła współpracę z TVN-em i przeszła do Canal+, gdzie obecnie jest gospodarzem programu Aktualności Filmowe+.

Kariera w prasie

W latach 1997 roku prowadziła kolumnę filmową w miesięczniku „Cosmopolitan”. Korwin Piotrowska pisała także felietony i artykuły dla magazynów „Pani”, „Gala” oraz „Marie Claire”. Była też redaktor naczelną miesięcznika „Sukces” i założycielką niezależnego magazynu o sztuce „Żurnal”. Dziennikarka napisała też kilka książek, a niektóre z nich to: Bomba, czyli alfabet polskiego szołbiznesu, Sława, #wrzenie. Lewaczka, ksiądz i polski kocioł. Ostatnia, Reset. Świat na nowo, pochodzi z 2021 roku.

Życie prywatne

O jej życiu prywatnym wiadomo bardzo mało, a sama dziennikarka wielokrotnie podkreślała, że nie ma zamiaru dzielić się z mediami szczegółami ze swojego życia osobistego. Wszystkie wywiady, jakich udziela związane są z kwestiami zawodowymi.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 80 = 89

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Grzegorz Gołębiowski