1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Malik Montana życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Malik Montana, a właściwie Mosa Ghawsi jest raperem, autorem tekstów piosenek i szefem wytwórni. Jednocześnie należy do grona najbardziej rozpoznawalnych twarzy na polskiej scenie muzycznej oraz w social mediach. Słynie z zupełnie nowego podejścia do rapu i charakterystycznego stylu.

Malik Montana – życiorys

Malik Montana przyszedł na świat 11 marca 1989 r. w Hamburgu. Znając tę datę urodzenia, łatwo obliczyć wiek Malika Montany. Ma on korzenie afgańsko-polskie. Ojciec rapera urodził się w Afganistanie, z kolei matka miała pochodzenie polsko-greckie.

Malik dorastał w Niemczech, tam uczył się w szkole podstawowej. Dopiero mając 15 lat, przeprowadził się do Polski, a dokładniej do Warszawy. W tej wielkiej życiowej zmianie towarzyszył mu brat, rodzice zdecydowali się na stałe pozostać w Niemczech.

Malik Montana pochodzenie swoje wykorzystał w dorosłości. Mówi biegle po niemiecku, polsku i angielsku.

Jak ma na imię Malik Montana?

Fani Malika Montany pytają często o imię rapera. Warto wiedzieć, że w rzeczywistości nazywa się on Mosa Ghawsi. Swojego pseudonimu zaczął używać w 2008 r. Planując karierę, raper zamierzał zachować swoją prawdziwą tożsamość w tajemnicy. Dlatego też postanowił, że będzie posługiwał się pseudonimem. Możliwe, że w czasie jego tworzenia inspirował się filmem Człowiek z blizną, a dokładniej postacią Tony’ego Montany.

Kariera Malika Montany

Jego kariera w znaczący sposób przyspieszyła dzięki współpracy z raperem Sentino. Razem tworzyli oni piosenki w języku angielskim. Dopiero 20 października 2015 r. Malik Montana wypuścił swój pierwszy klip po polsku, zatytułował go NaNaNa, a nagrał wspólnie z Diho i Białasem.

Z kolei jego debiutancka EP-ka nosiła tytuł Haram Masari. Została wydana w 2016 r. Jeden utwór z płyty, a konkretnie Do rana, pokrył się platyną. Również w 2016 r. wydał, tym razem wraz z Diho, swój pierwszy album Naaajak – tytułowy utwór zdobył serca wielu fanów.

Jego drugi album nosi tytuł Tijara. Ukazał się w 2018 r. Już rok później ukazał się kolejny zatytułowany Import/Export, gdzie gościnnie pojawiają się Bonez MC, Milonair, Bedoes, K Koke, Mr. Polska oraz Eldo.

Kolejnym krokiem w rozwoju kariery Malika Montany było wydawanie singli. Jego numery biły rekordy wyświetleń. Wśród utworów rapera można wymienić Niedostępny, Click Clack Bang z Dosseha, Chodź z Maxwellem czy Jetlag z DaChoyce i The Plug. Ten ostatni singiel, który zyskał status poczwórnej platyny, ukazał się 5 lutego 2022 r. W Jetlag tekst współtworzyli Malik Montana oraz DaChoyce.

W 2021 r. Malik Montana z Quebonafide wystąpił gościnnie w utworze Maty pt. Papuga, tekst do kawałka to współpraca tych trzech raperów.

Duża rozpoznawalność Malika Montany poskutkowała zaproszeniem do współpracy z federacją MMA, a konkretniej federacją składającą się z freak fightów, którą nazwano High League. Na takich galach walczą ze sobą celebryci, youtuberzy i inne znane twarze. Nazwisko rapera ściągnęło do federacji wiele znanych osób, w tym Natsu, Lexy Chaplin, Lil Masti, Ewa Brodnicka.

Działania High Leaue są odpowiedzią na rosnącą popularność Fame MMA. Malik, mimo że jest twarzą tej federacji, sam nigdy nie stoczył walki. Wielu fanów ubolewa nad tym faktem, chociażby ze względu na to, że wyróżnia się na tle innych gwiazd swoim wzrostem.

Malik Montana wzrost swój postanowił ostatecznie zachować w tajemnicy i nie podał do informacji publicznej precyzyjnych informacji.

Raper, podobnie jak inni celebryci zdecydował się na stworzenie własnych produktów. Jednorazówki Malika to papierosy elektroniczne, które pojawiły się w sklepach Liquider Poland. Decyzja o wypuszczeniu sygnowanych marką rapera e-papierosów wywołała sporo kontrowersji.

Malik Montana – żona

Malik Montana ma żonę oraz dwójkę dzieci, syna Ilyasa i córkę Elianę. Raper jest praktykującym muzułmaninem. Malik Montana, żona i ich dzieci mieszkają w Warszawie.

Malik Montana koncerty

Malin Montana jest już od wielu lat obecny na polskim rynku muzycznym. Większość jego utworów zyskała status złotej lub platynowej płyty. Również w Internecie jego muzyka cieszy się rekordową popularnością. Na YouTubie bije on rekordy wyświetleń. Trudno, więc się dziwić, że Malik Montana za koncerty otrzymuje wysokie wynagrodzenia.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

33 + = 39

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła